OBB asfaltlamaya başladı!

ORDU Büyükşehir Belediyesi'nin ihale aşaması dahil bir süredir hazırlıklarını sürdürdüğü 752 km.lik sıcak asfalt projesinin ilk adımı atıldı. Düzenlenen törenin ardından yollar asfaltlanmaya başladı.

OBB asfaltlamaya başladı!
ORDU - Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin bir anlamda prestij projelerinden biris olan yaklaşık 309 milyon liralık ve 752 km.lik sıcak asfalt projesi, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu'nun da katıldığı törenle başlatıldı. Tören, yüklenici firmanın Ordu Üniversitesi Cumhuriyet Yerleşkesi'nin karşısındaki merkez şantiyesinde düzenlendi. 

Törene Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu,  Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, protokol mensupları, ilçe belediye başkanları, ihaleyi alan firma yetkilileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Törennin açış konuşmasını yapan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, il genelinde toplamda 1000 km. sıcak asfalt çalışması yapılacağını söyledi. Yılmaz, "752 kilometre sıcak asfalt, ihale ettiğimiz çalışma. 250 kilometreyi de Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak kendi imkanlarımızla yapacağız, toplamda 1000 kilometreyi aşan bir yol ihalesinin açılış törenini gerçekleştiriyoruz. Güzergahın boyutunu tarif edecek olursak Ordu'dan başlayıp Edirne'ye kadar gidiyoruz. Ordu kendi dinamikleri içerisinde en büyük ihalesini yaptı. Bu bakımdan herkese hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.
 
YILMAZ: "HAVALİMANINDAN DAHA PAHALI OLACAK"
 
309 milyon liraya mal olacak projenin 3 yılda tamamlanacağını belirten Başkan Enver Yılmaz, sıcak asfalt projesinin Ordu­Giresun Havalimanı'ndan daha pahalı olacağını söyledi. Yılmaz, "Bu proje katma değer vergileri ile birlikte toplam 309 milyon liraya mal olacak. 3 yıllık çalışma süresi içerisinde yapılan bu yollar bizim bütçemizin yaklaşık yüzde 70'ini oluşturacak. Dünyanın 3. Avrupa'nın 1. havalimanı olan Ordu-Giresun Havalimanı, deniz doldurulmak suretiyle yapılıyor ve maliyeti 270 milyon lira, muhtemelen 300 milyon lirayı bulmayacak ama bizim bugün temelini attığımız sıcak asfalt yol ihalesinin maliyeti 309 milyon lira olarak havaalanını geçecek. Bu bakımdan Ordu'nun en büyük projesi olarak tarihe geçecek" dedi. 

VALİ BALKANLIOĞLU: "GİTTİĞİMİZ HER YERDE YOL İSTENİYOR"
 
Açılış töreninde konuşan Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu da yolların iller için önemli bir etken olduğunu söyledi, "752 kilometre artı 250 kilometre de ilave sıcak asfalt yapmak Orduluların fedakarlığı ile yapılacak birşey. Yol herşey için çok önemli, gezdiğimiz her yerde bize söylenen sorunların başında yol ve su sorunları geliyor. Yapılacak olan sıcak asfaltın herkese hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.
 
Asfalt çalışması protokol ve davetlilerin kurdele kesimiyle start aldı.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2014, 17:08

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER