Motorinin litresi artık çift haneli!

ALTIN ve döviz piyasalarında yaşanan hareketlilik vatandaşın belini bükerken, akşam saatlerinde bir kötü haber de Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'ndan (EPGİS) geldi. EPGİS'in açıkladığı tarihi zam ile birlikte motorinin litre fiyatı ilk kez çift haneli oldu. İşte ayrıntılar...

Motorinin litresi artık çift haneli!

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgiye göre, Ankara'da ortalama 9,41 liradan satılan motorinin litre fiyatı 10,07 lira olacak.

Motorinin litresi İstanbul'da 9,35 liradan 10,01 liraya, İzmir'de 9,43 liradan 10,09 liraya çıkacak.

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplama sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

ORDU'DA NE KADAR OLDU?

Ordu'nun Altınordu ilçesinde kurşunsuz benzinin litre fiyatı 9.71, motorinin litre fiyatı ise 9.51 TL'den satılıyor. Motorinin litre fiyatı son yapılan 1 TL 6 Kuruş'luk zamla 10.17 TL'ye yükselecek. 

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2021, 20:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER