banner59

Motorin fiyatlarına yeni zam mı geliyor?

BAZI basın yayın kuruluşları, litre fiyatı 28.12 TL'ye kadar dayanan motorinin litre fiyatına bu geceden itibaren 2.60 TL'lik zam yapılacağını duyurdu. Söz konusu oran litre fiyatlarına yansıtıldığında motorinin litre fiyatı 30 TL'yi aşıyor. Ancak uzun bir süredir sessizliğini koruyan EPGİS, sessizliğini bu söylentilere karşı bozdu ve yazılı bir açıklama yaptı: "Bugün için herhangi bir ürüne zam beklentisi yoktur" dedi.

Motorin fiyatlarına yeni zam mı geliyor?

Türkiye genelinde litre fiyatı 28.12 TL'den satılan motorine yeni bir zam daha gelecek mi? Ulusal basın yayın kuruluşları, motorinin litre fiyatına bu gecene itibaren 2.60 TL'lik zam yapılacağı haberini paylaştı. 

Eğer söz konusu zam iddiası gerçekleşirse Ordu'da motorinin litre fiyatı 28.12 TL'den 30.72 TL'ye çıkacak.

EPGİS SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Akaryakıt zamları nedeniyle geçtiğimiz Mart ayından itibaren sosyal medya kullanımını askıya alan Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası EPGİS, zam söylentileri nedeniyle Twitter hesabından yazılı bir açıklama yaptı, zam iddialarını yalanladı. EPGİS; "Sosyal medyada ve bazı basın organlarında bugün motorine 2.60 TL/LT zam geleceği bilgisi yayılmaktadır. Bugün için herhangi bir ürüne zam beklentisi yoktur. Yarın için ise bugün piyasalarda oluşacak değerler belirleyici olacaktır. Bugün için anılan bilgilere itibar edilmemesini ve ilgili kurumdan bu yönde yayın yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunmasını bekliyoruz" ifadelerini kullandı. 


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER