Kişi veya firmayı dedikodu batırır!

TÜRKİYE'nin yaşadığı ekonomik sıkıntılarla birlikte bir çok firmanın kapanması ve konkordato ilan etmesi, bunun yanında özellikle Ordu'da dedikodu niteliğindeki ekonomik söylemlerin de yayılması Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş'ı isyan ettirdi. Karataş, "Lütfen kesin bilmediğiniz ve görmediğiniz söylemler ile konuşmayalım. Unutmayalım ki; kişiyi veya firmayı dedikodu batırır" dedi.

www.netordu.com
Kişi veya firmayı dedikodu batırır!

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş, ülkenin ve bölgenin ekonomik sıkıntılarla karşı karşıya kaldığını belirterek, "Bazıları ne yazık ki, üzülerek ifade ediyorum konkordato ilan etmek zorunda kalmakta. Umarım tez zamanda bozulan ekonomilerini düzeltirler. Çünkü her biri başta bölgemiz, sonrasında ülkemiz açısından bir değerdirler" açıklamasını yaptı. 

"DEDİKODULAR İSYAN ETTİRDİ!"

Kendisini en çok üzen konunu gerçeği yansıtmayan dedikoduların üretilmesi olduğunu söyleyen Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş, "Beni üzen diğer mesele ise ekonomik sıkıntılar içinde olmayan, ama piyasada sırf dedikodu mahiyetinde bozuk olduğu ifade edilen söylemler. Ticaret ile uğraşan bir birey ve sivil toplum kuruluşu yöneticisi olarak bu tarz dedikodu yapan kişilere tavsiyem, lütfen kesin bilmediğiniz ve görmediğiniz söylemler ile konuşmayalım. Unutmayalım ki; kişiyi veya firmayı dedikodu batırır. Ayrıca son olarak şunu da ifade etmek isterim, kaybolan bu milli servetin kime ne faydası olacak? Allah kimseyi gördüğünden geri koymasın." ifadelerini kullandı. 

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER