Kimler 300 koyun alabilir?

GIDA Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın öncülüğünde başlatılan 300 damızlık koyun alabilmek için başvuru sayfası açıldı. Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü TİGEM 300 koyun alma başvuru ekranını erişime açtı kaytlar başladı. Peki 300 koyun alma başvurusu nasıl yapılacak, kimlere 300 koyun verilecek, devlete geri ödemeler ne zaman? İşte 300koyun.tigem.gov.tr sayfası ve tüm detaylar.

Kimler 300 koyun alabilir?
300 koyun alma başvuru sayfası erişime açıldı. Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü TİGEM 300 damızlık koyun almak isteyen çiftçiler için başvuru sayfasını yayınladı. Devletten koyun almak isteyen çiftçiler 300koyun.tigem.gov.tr sayfasına girerek TC numarasını ve şifresini girerek başvuruda bulunacak. 

Üreticilerin bu hayvanlar için yaptıracağı TARSİM sigortası da ücretsiz olacak ve Bakanlık tarafından desteklenecek. Yetiştiriciye bakım giderleri ve sigorta bedeli için avans verilmesi de proje dahilinde bulunuyor. Üretici başına 300 başa kadar küçükbaş hayvanın verileceği projeyle 500 bin baş anaç küçükbaş hayvan temin edilmesi planlanıyor. Projeyle 8. yılın sonunda dişi sayısının toplam 5 milyon başa ulaşması ve yaklaşık 3 milyon 250 bin baş erkek kesimiyle 52 bin 300 ton et üretimi hedefleniyor.
"KİMLER BAŞVURABİLİR? İŞTE ÜRETİCİ SEÇİMLERİ"

Peki bu projeye isteyen herkes başvurabiliyor mu? Elbette hayır. Projeye müracaat edenler arasından yapılacak seçimlerde;

- Üretim yapacağı yerin mera alanı,
- Kaba yem üretebilirliği,
- Hayvan varlığı,
- Cinsiyet ve yaşı (Gernç çift olması avantaj)
- Hayvan barınağına sahip olması, 
- Halen hayvancılıkla uğraşıyor olması.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2018, 04:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Faik
Faik - 4 yıl Önce

110 Bin dönüm meraya sahip bir köyde yaşıyorum barınağım var yerim müsait bana 300 koyun verseler üretimi hemen yaparım

SIRADAKİ HABER