banner59

HES'leri arttırmamız lazım

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, kuraklığın elektrik üretimini etkileyeceğini belirterek, HES'lerden elektrik üretimini artırmak istediklerini söyledi.

HES'leri arttırmamız lazım

ANKARA - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, hava sıcaklıklarının artmasıyla meydana gelebilecek kuraklıkta elektrik üretim rakamlarının etkilenebileceğini söyledi. Baan Yıldız, "HES'lerden elektrik üretim payını artırmak istiyoruz" dedi.

TBMM'de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Yıldız, kuraklığın elektrik üretimine etkilerinin ne olacağı sorularını yanıtlayan Yıldız, "Elektrik üretim rakamlarımız, kuraklık olması halinde etkilenir. Rakamlar, Mayıs ayında netleşecek. Konuyu en iyi bilen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu. Kendisinin kastı elektrik üretimi açısından değildir. HES'lerden elektrik üretim payını artırmak istiyoruz. Elektrik kesintisi söz konusu değil, olmayacak. Farklı enerji kaynaklarımız da var. Su kaynaklarını artırmamız lazım. HES'leri artırmamız lazım" dedi.

İthal edilen elektrikle ilgili sorulara karşılık Yıldız, "Zaman zaman ihraç ediyoruz, zaman zaman ithal ediyoruz dedim. İki taraflı. İşimize gelirse alırız, gelmezse almayız dışarıdan. İthal edersek de fiyat artışı olarak yansımaz" karşılığını verdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2014, 17:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER