Halkın yüzde 12'si zamlardan memnun

METROPOLL Araştırma Şirketi, yaptığı son anket sonuçlarına göre halkın yüzde 12'sinin elektrik ve doğalgaza gelen zamlardan memnun olduğu olduğunu açıkladı. Zamlardan memnun olduğunu açıklayan kesimin ise AK Parti ve MHP'li seçmenlerden oluşması dikkat çeken bir diğer ayrıntı oldu.

Halkın yüzde 12'si zamlardan memnun

MetroPOLL Araştırma'nın Kurucusu ve Yöneticisi Özer Sancar, Twitter hesabından son yaptıkları anket sonuçlarını açıkladı. Sancar yaptığı paylaşımı "Halkın elektrik ve doğalgaz zamları hakkındaki görüşü" başlığıyla paylaştı. 

Araştırma şirketi 'Elektrik-doğalgaz faturalarınızdaki artışı nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusunu yöneltti. 

Ankete katılanların yüzde 43.7'si 'Fahiş Artış Oldu' derken, yüzde 42.1'i 'Çok Arttı' ve yüzde 11.9'u ise 'Makul Artış' olarak yanıtladı. Katılanların yüzde 2.3'ü ise cevap vermek istemedi. 

Aynı sorunun "Bu Pazar bir milletvekili seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz?" sorusuna göre dağılımı da açıklandı. Paylaşılan infografikta 'Makul Artış' diyenlerin yüzde 31.9'u AK Parti, yüzde 36.7'si ise MHP'ye oy vereceğini açıkladı. 'Fahiş Artış Oldu' seçeneğini benimseyenler arasında AK Partili seçmenin oranı yüzde 20.5 ve MHP'li seçmenin oranı ise yüzde 20.3 olarak belirtildi. İşte o infografik...

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER