Gürgentepe'nin şekersiz balı satışa çıktı

Arı kolonisi ve bal üretiminde Türkiye'nin başkenti konumunda bulunan Ordu, yeni bir yerli bal markasına daha kavuştu. Yaklaşık 2 yıllık mücadelenin sonunda müjdeyi Gürgentepe Kaymakamı Nursel Özdemir, "Mutluluk tarifsiz" diyerek verdi. Gürgentepe'nin şekersiz yüzde yüz organik balı 'Balmir' markasıyla satışa sunuldu.

Gürgentepe'nin şekersiz balı satışa çıktı

Ordu'nun Gürgentepe ilçesinde yaşlı-genç 7'den 70'e herkesin gönlünü fetheden Kaymakam Nursel Özdemir, Gürgentepe'nin yeni ve yerli şekersiz balını tanıttı. 

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Kaymakam Özdemir, "Gürgentepe balımıza pazar oluşturmak, kaliteli balımıza değer katmak amacıyla 2 yıl önce çıktığımız yolda sona geldik.  Şirketimizi kurduk ve şekersiz balımız raflarda yerini almak için hazır. Beğinilerinize sunulur. Bu mutluluk tarifsiz" dedi.

İlçede 300 kadar ailenin yaklaşık 90 bin kovanla geçimini bal üreticiliği yaparak sağladığının altını çizen Kaymakam Özdemir, "Böylece arıcılarımız ürettikleri ürünlerini değerinde satabilecekler. Tüm arıcılarımıza ve Gürgentepe'mize hayırlı olsun" dedi. Bal üreticiliği sayesinde ilçenin kazanımı ise yaklaşık 35 milyon lira civarında.  

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER