Fındıkta tarihi itiraf!

Başbakan Yardımcısı ve Hükumet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, fındık fiyatlarıyla ilgili yaptığı açıklamada devlet nezdinde bu zamana kadar yapılmamış bir açıklamaya imza attı. Kurtulmuş, "Bugün maalesef bugün serbest piyasa değil, bir tekel piyasası ortaya çıkmış oldu. Dolayısıyla biz bu durumu çok yakinen takip ediyoruz." dedi.

Fındıkta tarihi itiraf!
ORDU - Fındık fiyatlarıyla ilgili Ordu'da açıklamalarda bulunun Başbakan Yardımcısı ve Hükumet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, fındık ve fındık fiyatlarını yakından takip ettiklerini belirterek, konunun yakında Bakanlar Kurulu'nda da gündeme alınacağını söyledi. Kurtulmuş'un yaptığı açıklamalar devlet nezdinde bu zamana kadar yapılmamış bir açıklama olarak kayıtlara geçti. İşte o açıklamalar:

"Serbest piyasa şartları içerisinde fiyatın oluşmasına yıllardır bırakıldı ama bugün malesef bugün serbest piyasa değil, bir tekel piyasası ortaya çıkmış oldu. Dolayısıyla biz bu durumu çok yakınen takip ediyoruz. Sayın Tarım Bakanımızla birlikte sürekli bu konuyu müzakere ediyoruz. Bu dönemsel bir durumdur. Bu durumu çözebilmek için bir formül üzerinde çalışıyoruz. Bu kadar söyleyeyim. Bundan sonraki süreçte bununla ilgili bir politika değişikliğine gidilip gidilmemesi Bakanlar Kurulu'na getirilecek olan bir konudur. Çok kısa süre içerisinde de bu konuyu Bakanlar Kurulu'nda konuşuruz. Biz çiftçilerimizin mağdur olmaması için bütün hassasiyetimizle çalışıyoruz."

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2016, 12:46

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
YORUMLAR
objektif
objektif - 5 yıl Önce

Görecez sayın bakanım

Orgay Ural
Orgay Ural - 5 yıl Önce

He he! Biz de inanduk. Sandıkta görüşürüz.

SIRADAKİ HABER