Fahiş fiyata karşı 'Hal Yasası' geliyor!

ÖZELLİKLE son günlerde sebze ve meyve hallerinde yaşanan fiyat artışlarına karşılık geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, fiyat fırsatçılarına karşı talimatını verdi. Atılacak adımlarla 'Hal Yasası' gündeme geldi. Böylelikle fiyatlardaki doğal olmayan yükselişlerin de önüne geçilmiş olacak.

Fahiş fiyata karşı 'Hal Yasası' geliyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla ekonomi alanında atılacak adımlara hız verildi. Özellikle enflasyon, hayat pahalılığı ve fiyat artışlarındaki spekülasyonlara karşı ilk adım, vatandaşların hem cebine iyi gelecek, hem de mutfaktaki yangını söndürecek. 

Sabah Gazetesi'nden Eda Işık'ın haberine göre AK Parti kaynakları, "Adımlar atılmaya başlandı, bunun meyvesini önümüzdeki aylarda göreceğiz. Özellikle spekülasyon çok fazla. Dolar artıyor diye fiyatlar artıyor, dolar inince fiyatlar düşmüyor. Bu fiyat spekülatörlerine izin verilmeyecek. Üretici, tedarikçi ve perakendeci işletmelerin girdi maliyetlerindeki artış gibi haklı herhangi bir sebebe dayanmadan fahiş fiyat artışına gitmesi, serbest piyasa ekonomisi ile açıklanamaz" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER