Ekmek fiyatları ne oldu?

Ekmeğe gizli zam mı geliyor? Ekmek fiyatları artıyor mu? Tüm ülkede şimdi bu konu konuşuluyor. Bu iddialara Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı açıklık getirdi, "Gizli zam söz konusu değil" dedi. Peki ekmekte son durum ne? Fiyatı kaç lira olacak?

Ekmek fiyatları ne oldu?
Ekmek fiyatlarına gizli zam yapılacak veya yapıldı iddiaları son günlerde Türkiye genelinde en çok konuşulanı konuların başında geliyor. Ekmek fiyatları arttı mı? Gizli zam mı var? Ekmeğin gramajı artacak ancak kilo fiyatı 5 lirayı geçemeyecek. Peki gramaj düşürüldü mü?

EKMEK FİYATLARI KAÇ LİRA OLACAK?

Bu sorunun yanıtını Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı Twitter hesabından verdi, "2018 yılı Haziran ayına kadar ekmek kilogram fiyatı 5 TL'nin üstüne çıkmayacaktır" dedi. Ekmek fiyatlarına son zam geçtiğimiz Mayıs ayı başlarında gelmiş ve fiyatlar yüzde 25 arttırılmış, buna göre İstanbul, İzmir ve Ordu'da 250 gramlık ekmek fiyatı 1 TL'den 1,25 TL'ye çıkarılmıştı. Bunun yanında 250 gramlık ekmeğin fiyatı değişmeyecek ancak gramajı 200 grama düşürülerek fiyatı da 1 TL'ye çekilecek. Böylece 5 kg.lık bir ekmeğin fiyatı yine 5 TL olarak kalacak. 

Ekmekteki gramaj düşüklüğünün sebebi ise israfın önüne geçmek olarak değerlendiriliyor.   

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2017, 15:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER