Destek için son gün 29 Aralık

TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, fındıkta alan bazlı destekleme başvuruları noktasında üreticileri uyardı, "Fındıkta alan bazlı gelir, küçük aile işletmesi ve bombus arı desteklerinde başvuru süresi 29 Aralık'ta sona erecek. Başvurularını yapan çiftçilere, dekar başına 170 lira fındık alan bazlı gelir, 100 lira küçük aile işletmesi, koloni başına 60 lira bombus arı desteği verilecek" dedi.

Destek için son gün 29 Aralık
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, 2017 destekleri kapsamında, fındıkta alan bazlı gelir, küçük aile işletmesi ve bombus arı desteklerinde 17 Eylül 2017'de başlayan başvuru süresinin 29 Aralık 2017'de sona ereceğini bildirdi.

Bayraktar, yaptığı açıklamada, desteklerden yararlanmak isteyen çiftçilerin 29 Aralık 2017 Cuma günü mesai saati bitimine kadar Gıda, Tarım ve Hayvancılık il ve ilçe müdürlüklerine şahsen veya yasal temsilcileri aracılığıyla başvurmaları gerektiğini, aksi takdirde destek faydalanmalarının mümkün olamayacağını belirtti. Şemsi Bayraktar, 29 Aralık mesai saati bitimine kadar başvurularını yapan çiftçilere, 2017 yılı tarımsal destekleri kapsamında, dekar başına 170 lira fındık alan bazlı gelir, 100 lira küçük aile işletmesi, koloni başına 60 lira bombus arı desteği verileceğini hatırlattı.

DESTEKTEN YARARLANMA KOŞULLARI

Bayraktar, destekleri almanın koşullarını şu şekilde sıraladı:

"Fındıkta alan bazlı gelir desteği; Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen ve ruhsat verilen alanlarda fındık üretimi yapan fındık kayıt sistemine kayıtlı gerçek ve tüzel kişilere yapılıyor. Fındık arazilerinin ruhsatlılık durumuna ilişkin sorunları ve ihtilafları il/ilçe fındık komisyonları çözüyor. Toplam alanı bir dekarın altında olan ruhsatlı fındık alanlarına fındık alan bazlı gelir desteği ödemesi yapılmıyor."

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2017, 22:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER