Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yağ stokçuları uyarı

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, yağ stoğu yapmak suretiyle satış fiyatlarını etkilemek isteyen yemeklik sıvı yağ firmalarına çok sert uyarılarda bulundu. Erdoğan, muhtarlara bizzat talimat verdi, "Ben istiyorum ki, gerekirse sizden İçişleri Bakanlığımız adına bunların depolarını bile takip edip bize ihbar edeceksiniz. Bu stokçulara biz gereğini yapacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yağ stokçuları uyarı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizim ayçiçeği, zeytinyağı, böyle bir sorunumuz yok. Muhalefet, ülkemizi darda, zorda göstermek adına böyle bir kampanyayı yürütüyor." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu'nda düzenlenen Kadın Muhtarlarla Buluşma programında konuştu. 

"BUNLARIN DEPOLARINI BİLE TAKİP EDİN"

Özellikle yağ üretim firmalarına çok sert uyarılarda bulunan Erdoğan, "Son günlerde, bir yağ meselesi çıkardılar. Değerli kardeşlerim bizim ayçiçeği, zeytinyağı böyle bir sorunumuz yok. Bunu muhalefet ülkemizi darda zorda göstermek adına böyle bir kampanyayı yürütüyor. Şimdi ben muhtarlarımdan şunu istiyorum. Mahallenizdeki, köyünüzdeki, marketlerde bakkallarda gerçekten ayçiçeği yağı var mı yok mu? Ama ben istiyorum ki, gerekirse sizden İçişleri Bakanlığımız adına bunların depolarını bile takip edip bize ihbar edeceksiniz. Bu stokçulara biz gereğini yapacağız" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER