Coca-Cola Türkiye'den önemli açıklama!

Son günlerde Coca-Cola hakkında yazılı, görsel ve sosyal medyada çıkan iddialarla ilgili Coca-Cola Türkiye yazılı bir açıklama yaptı.

Coca-Cola Türkiye'den önemli açıklama!
İSTANBUL - Coca-Cola Türkiye'den yapılan yazılı açıklamada, çeşitli platformlarda ortaya atılan iddiaların asılsız olduğu vurgulandı.

İşte o açıklama: "Son günlerde çeşitli platformlarda Coca-Cola'ya yönelik asılsız iddiaların gündeme getirildiğini üzülerek izliyoruz. Coca-Cola şirketi, 128 yıl önce ABD'de kurulmuş olan, yüzde 100'ü halka açık uluslararası bir şirket konumundadır ve dünya coğrafyasında çok çeşitli ekonomik, siyasi ve dini rejimlerden oluşan birbirinden farklı 206 ülkede faaliyetlerini yürütmektedir. Şirketimizin herhangi bir ülkeyi, hükümeti, herhangi bir ülkenin politikalarını, siyasi ya da dini inancı desteklemesi söz konusu değildir. Bu çerçevede Coca-Cola'nın gelirinin İsrail'e aktarıldığı iddiası da tamamen gerçek dışıdır."

"FİLİSTİN'DEKİ ÜÇÜNCÜ EN BÜYÜK İŞVEREN 3 BİN 500 KİŞİNİN EKMEK KAPISI"

"Coca-Cola Filistin'deki 3'üncü en büyük işveren, 5'inci en büyük yatırımcıdır. Coca-Cola şirketi 1998 yılından bu yana Filistin'de faaliyet göstermektedir. Filistin'de 3 fabrikası, biri Gazze'de olmak üzere 7 satış ve dağıtım merkezi bulunmaktadır. Coca-Cola, 350 Filistinliye iş olanağı sağlamakta, Coca-Cola faaliyetleriyle ilişkili yan sektörlerden ise 3 bin 500 aile geçimini sağlamaktadır."

"TÜRKİYE'DE 30 BİN KİŞİNİN EKMEK KAPISI"

"Türkiye'de de doğrudan 3 bin, dolaylı olarak 30 bin kişiye istihdam sağlayan Coca-Cola olarak, 50 yıldır Türkiye'de ekonomiye güç vermek üzere faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Coca-Cola'ya yönelik son günlerdeki iddiaların tamamen gerçek dışı olduğu kamuoyuna duyurulur."

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2014, 01:55

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER