Bir destek de Fiskobirlik'e geldi!

CUMHURBAŞKANI ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin 1 Kasım 2018'den itibaren 14 TL'den fındık alacağını açıkladıktan sonra bir destek de FİSKOBİRLİK'e verileceğini açıkladı. Erdoğan, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin stoklarında bulunan 10 bin ton fındığın teminat karşılığında FİSKOBİRLİK'e verileceğini söyledi.

AK Parti Genel Merkezi'nde il başkanlarına seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TMO stoklarında bulunanm fındıkların FİSKOBİRLİK'e verileceğini açıkladı.

"FİSKOBİRLİK'E 10 BİN TON DESTEK"

2018 yılı fındık ürünü için TMO'nun devreye gireceğini duyuran ve kilo başına 14 TL'lik fiyat açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Toprak Mahsulleri Ofisi'nin stoklarına geliyorum şimdi. Bu stoklardan da 10 bin ton fındığı Fiskobirlik'e teminat karşılığı vererek bu kurumumuzu da ayrıca desteklemiş oluyoruz. Böylece Fiskobirlik'in fındıkla ilgili görevlerini yerine getirebilmesine, çalışanlarına böyle bir imkan sağlamış oluyoruz. Bu müjdeyi fındık üreticilerimize, ihracatçılarımıza ve ürünü kullanan tüm sektörlere buradan ilk defa açıklamış oluyorum. Hayırlı ve bereketli olmasını temenni ediyorum." dedi. 

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2018, 15:57

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER