Başkan Enver Yılmaz'dan "su" çözümü!

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, yerel televizyon kanallarının ortak yayınında yaptığı açıklamada, Ordu'da su konusunda gelinen son noktayı koydu: "10 ton suyu kullananla bir ton suyu kullananın ücretinin aynı olmaması lazım"

Başkan Enver Yılmaz'dan
ORDU - Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, su birim fiyatlarında kamuoyundaü konuşulduğu gibi aslında zam yapmadıklarını, aksine indirime gittiklerini söyledi. Su tarifeleri hakkında konuşan Yılmaz, "Altınordu'da 30 Mart öncesi 1 metreküp su ücreti 3.05 TL idi. Sahil ilçelerinde ise ortalama 2.55 TL. idi. Biz bu ortalamayı 2.03 TL'de sabitlemek üzere bir denge kurduk. Yani Altınordu'da 3.05 TL. olan su 2.03 TL'ye düştü. Diğer ilçelerde 2.55 TL olan su ücretleri de 2.03 TL'ye düştü. Dolayısı ile su fiyatlarına biz zam yapmadık. Su fiyatlarında sahil kesimlerde biz ciddi derecede bir indirim yaptık. Diğer Büyükşehirler ile kıyasladığımızda bizde 1 metreküp suyun fiyatı 2.03 TL. iken İstanbul’da 4 TL'dir" dedi.

"TASARRUF YAPAN KARLI ÇIKACAK"

Yılmaz özellikle meskenlerde, asgari ihtiyaçlar dışında kullanılan suyla, asgari ihtiyaçlar dahilinde kullanılan su ücretlerinde değişikliğe gidileceğini belirterek, "10 ton suyu kullananla bir ton suyu kullananın ücretinin aynı olmaması lazım. Bütün büyükşehirlerde bu durum böyledir ama daha önce Ordu bu yöntem ile bunu yapmamıştı. Şimdi biz ne yaptık. Ordu birinci kademede, yani 10 tona kadar kullanması gereken suda 2.03 TL'lik tarife geçerli. Ama 10 tondan sonra bu fiyat 3.50 TL'ye veya 3.77 TL'ye çıkabilir hale geldi. Bu yüzden bu faturalarda 30 Mart yerel seçimlerinden sonra Büyükşehir olarak ilk defa sayaç okuma ve sayım yaptık. Bu sayaç okuma ve yazımda da bu türlü fiyat farkları oluştu. Bu fiyat farklarının içerisinde bakımı var, onarımı var, atık suyu var. Zaten gelen suyun hepsinde hangi kademede neyin olduğu belli."

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2014, 23:35

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER