Bakan Albayrak'tan 'Karadeniz' paylaşımı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Fatih sondaj gemisinin Karadeniz'de petrol arama çalışmalarını başlamasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak, "Artık şunu rahatlıkla söyleyebiliyoruz: Milli enerjisiyle tam bağımsız Türkiye için çalışmaya ve aramaya devam ediyoruz" dedi.

Bakan Albayrak'tan 'Karadeniz' paylaşımı

Türkiye'nin yerli ve milli ultra derinsu sondaj gemisi Fatih'in Karadeniz'de petrol ve doğalgaz arama çalışmalarıyla ilgili bir açıklama da Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan geldi. Bakan Albayrak, Twitter hesabından yaptığı açıklamada 'Karadeniz' ile ilgili şu ifadeleri kullandı: "Fatih gemimizle enerjide yerlileşme hamlesinin en büyük adımını atmıştık. Bugün TUNA-1 lokasyonunda sondajımıza başladık ve artık şunu rahatlıkla söyleyebiliyoruz: Milli enerjisiyle tam bağımsız Türkiye için çalışmaya ve aramaya devam ediyoruz. Fatih Karadenizde."

İŞİN ASIL MİMARI HİLMİ GÜLER OLMUŞTU

Türkiye'nin yerli ve milli ultra derinsu sondaj gemisi Fatih, Akdeniz'den sonra petrol sondajı yapmak için Karadeniz'e demir attı. Çalışmaları Türkiye genelinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak görev yaptığı sırada şimdiki Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler başlatmış, petrol arama çalışmalarının başladığını ise bugünkü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez vermişti.

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER