Akaryakıtta indirimsiz indirim

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası, Özel Tüketim Vergisi'nde yapılan düzenlemelere rağmen litresi 7 lira seviyelerine kadar yaklaşan başta benzin ve mazotta indirime gitti. Motorinde 37 Kuruş, benzinde ise 28 Kuruş'luk indirim, pompa fiyatlarına yansıtılmadı. Yani, araç sahipleri indirime rağmen benzini litresi 6.98, yani 7 TL'den almaya devam edecek.

Netordu.com
Akaryakıtta indirimsiz indirim

18 Eylül 2019 tarihinden geçerli olmak üzere motorinde 37 Kuruş, benzinde ise 28 Kuruş, LPG'de 9 Kuruş, Kalorifer Yakıtı'ndın 32 Kuruş, Fuel-Oil'de 25 Kuruş, Gaz Yağı'nda 34 Kuruş indirim yapıldı, ama bu indirim pompa litre fiyatlarına yansımadı. 

Nedenini ise kısa adı EPGİS olan Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası Twitter hesabından duyurdu. Yapılan açıklamada, "Mevcut uygulama olan Eşel Mobil Sistemi gereği indirim oranı kadar ÖTV'de artış gerçekleştiğinden pompa fiyatlarında değişiklik olmayacaktır" denildi.  

PEKİ EŞEL MOBİL SİSTEMİ NEDİR?

Emeği ile geçimini sağlayan zümrenin satınalma gücünü koruyabilmek için ücretlerin hayat pahalılığına göre kendiliğinden ayarlanmasını mümkün kılan sistem. 

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2018, 19:51

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER