Akaryakıt zammın geri çekildi!

EPGİS tarafından bu akşam saatlerinde açıklanan ve motorinin litre fiyatını 25 TL'nin üzerine çıkaran zam miktarı, yine EPGİS tarafından geri çekildi. Motorinin litre fiyatı 23.01 TL'de, benzinin litre fiyatı ise 20.55 TL'de kaldı.

Akaryakıt zammın geri çekildi!

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından yaklaşık 5 saat önce açıklanan motorinin litre fiyatına 2.25, benzinin litre fiyatına ise 79 Kuruş'luk zam son dakika açıklamasıyla geri alındı.

EPGİS, saat 20:51 sıralarında yaptığı açıklamada yapılan zam miktarının geri çekildiğini açıkladı. Gereçke olarak da, "Yapılan zamlar ürün fiyatlarının bugün büyük oranlı düşüş göstermesi doğrultusunda kaynağından iptal edilmiştir" şeklinde gösterildi.

Ordu'da benzinin litre fiyatı 20.55 TL'de, motorinin litre fiyatı ise 23.01 TL'de kaldı. 

EPGİS'TEN SON DAKİKA AÇIKLAMASI...

Twitter hesabından akşam saatlerinde açıklamalarda bulunan Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), "Bugün yapılan ve iptal edilen zam hakkında, hakkımızda savcılığa suç duyurusunda bulunmasını talep ediyoruz. Bu zamma ilişkin resmi fiyat listeleri, resmi formülleri ilgili savcılığa teslim etmek istiyoruz. Sayın Başkan'ın kendisi de gayet iyi bilmektedir ki; verdiğimiz tüm bilgiler belgeli ve de resmi bilgidir. EPDK Başkanı'nın CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın programında sendikamız ve bugün iptal edilen zamma ilişkin beyanlarına cevap hakkımızı kullanmak istiyoruz. Tek tek tüm haksız, mesnetsiz söylemlerine yanıt vermek ve doğrunun ne olduğunu açıklamak istiyoruz. Sendikamız hakkında EPDK Başkan'ın Rekabet Kurumu'na yapmış olduğu suç duyurusu ile kurumumuz ön inceleme geçirmiş olup olay soruşturmaya dönüştürülmemiştir. Bu suç duyurusu ile EPDK Başkanı serbest piyasaya nasıl müdahale ettiğini de resmi olarak tescil etmiştir. EPGİS Genel Başkanı'nın "Kendisinin istasyonu bile yok" şeklindeki söylemine sendikamınız cevabı şudur. Genel Başkanımızın istasyonu vardır. Kaldı ki olmayabilirdi de. Böyle bir zorunluluğu yoktur çünkü kendisi Genel Başkanlığa ATANMIŞ(!) değil seçilmiş bir kişidir. EPGİS bir işveren sendikasıdır. TC Sınırları içerisinde faaliyet gösteren her sendika gibi, faaliyet alanları belli ve sınırlıdır. EPGİS Zam yapmaz, EPGİS Zam iptal etmez, EPGİS formülü diye bir şey söz konusu bile değildir." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2022, 23:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER