4.3'lük büyüme yerelde hissedilmedi...

TÜİK verilerine göre, Türk ekonomisinin 2014 yılı ilk çeyreğinde yüzde 4.3'lük büyüme göstermesini değerlendiren Ordu Genç İşadamları Derneği Başkanı Ayhan Kaymaz, bu oranın yerel piyasaları çok etkileyecek bir büyüme olmadığını söyledi. Kaymaz, bu büyüme oranını oluşturan en büyük kalemin inşaat sektörü olduğunu belirterek, "Bu büyüme oranlarıyla, yerel anlamda bizlerin arasında bir kan uyuşmazlığı var." diye konuştu.

4.3'lük büyüme yerelde hissedilmedi...
ORDU - TÜİK verilerine göre geçen yılın ilk çeyreğine oranla bu yılın ilkçeyreğinde yaşanan yüzde 4.3'lük büyümeyi değerlendiren Ordu Genç İşadamları Derneği Başkanı Ayhan Kaymaz, "Bu büyüme oranı Türkiye'nin büyüme oranı ve makro ekonomik bir büyüme oranı. Yerel piyasaları çok etkileyecek bir büyüme değil." dedi. 

Açıklanan büyüme oranlarının yerelde Ordu'yu çok fazla etkilemeyeceğini söyleyen Kaymaz, "Bu rakamı oluşturan kalemlerin kobilerimizin üretimi ve istihdama dayalı ekonomimizin bunu hissetmesi lazım. Bu yüzden ben bu büyüme oranının Ordu ekonomisini etkileyeceğini düşünmüyorum. Bu büyüme oranlarıyla, yerel anlamda bizlerin arasında bir kan uyuşmazlığı var ama mikro ekonomik değerler açıklansaydı, işte o zaman memurlarımızın, işçilerimizin maaşları, emeklilere yapılan zamlar, fındığımızdaki politikalar bunlar devreye girerdi. O yüzden bu büyüme oranıyla piyasalarımızın pek bir alakası yok." dedi. 

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2014, 23:11

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER