Ordu'da okullara kar tatili!

ORDU Valisi Seddar Yavuz, Ordu'nun iç kesimlerin akşam saatlerinde etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde okulların tatil edildiğini açıkladı. Vali Yavuz'dan gece yarısı gelen açıklamada eğitim öğretime 1 gün ara verildi.

www.netordu.com
Ordu'da okullara kar tatili!

 

Ordu Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamadı şu ifadeler kullanıldı:

"Meteorolojik verilere göre, ilimizde yoğun kar yağışının devam etmekte olduğu ve edeceği değerlendirildiğinden, öğrencilerimizin ve vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye ve Ulubey ilçelerimizde, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her türlü eğitim kurumu ile özel eğitim kurumlarında, 26.12.2018 Çarşamba günü 1 (bir) gün eğitim öğretime ara verilmiştir. 
 
Ayrıca, engelli ve hamile kamu görevlileri 26.12.2018 Çarşamba günü idari izinli sayılmıştır. Kamuoyunun bilgisine saygı ile sunulur."

METEOROLOJİ 36 İL İÇİN UYARI VERDİ!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü resmi sitesi aracılığıyla alarm üstüne alarm geçiyor. Bu akşam saatlerinden itibaren Marmara, Ege ve Karadeniz'in iç bölgeleri ile İç Anadolu'daki 36 il için durum uyarısı verildi. AKOM'dan ise İstanbul için yağmur ve kar uyarısı geldi. Kar yağışı etkisi altındaki Ankara'da ise yarından itibaren kutup soğukları heryeri buza çevirecek. İşte kar yağışı beklenen illerin listesi ve meteorolojinin uyardığı yerler:

İstanbul, Ankara, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Gümüşhane, Bayburt, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Bilecik, Balıkesir, Sakarya, Kocaeli, Bursa, Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar, Manisa, Bolu, Kastamonu, Düzce, Karabük, Zonguldak, Bartın, Sinop, Konya, Karaman, Niğde, Aksaray, Nevşehir, Kırşehir, Yozgat, Sivas ve Kayseri.

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER