NASA, Türkiye'nin fotoğraflarını paylaştı!

NASA, Türkiye'nin 250 km. yükseklikten, uzaydan çekilmiş fotoğraflarını Twitter hesabından paylaştı. Yayınlanan fotoğraflar, özellikle sosyal medyada hızla yayılmaya başlandı.

NASA, Türkiye'nin fotoğraflarını paylaştı!
ABD - Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA (National Aeronautics and Space Administration) 8 milyon 585 bin takipçisinin bulunduğu Twitter hesabından Türkiye'nin uzaydan çekilmiş 2 tane fotoğrafını paylaştı.

Fotoğraflar aslında 13 Ocak 2015'te Astro Butch uzay gemisinden çekildi. NASA; 8,5 milyon takipçisi için paylaştığı fotoğrafların altına da "Space Uzay İstasyonu'ndan AstroButch tarafından yakalanan uzaydan Yunanistan ve Türkiye" (#Greece and #Turkey from space, captured by #AstroButch aboard the @Space_Station.) notunu yazdı.

"FOTOĞRAFLAR 250 KM.YÜKSEKLİKTEN ÇEKİLDİ"

Uluslararası Uzay İstasyonu Space, 1998 yılından bugüne kadar 250 kilometre yükseklikte Dünya yörüngesinde bulunuyor. Bugüne kadar Dünya'nın çeşitli bölgelerinden yüzlerce fotoğraf ve görüntü çekerek, bazılarını internet ve sosyal medya hesaplarında yayınlamıştı. Fotoğrafları yakalayan NASA astronotu ise aslen Amerikan Deniz Kuvvetleri'nde görev yapıyor. Uluslararası Space Uzay İstasyonu astronotu Barry E. (Butch) Wilmore.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2015, 13:58

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER