banner59

Hollanda erken seçime hazırlanıyor

Hollanda;da ana muhalefetteki İşçi Partisi Milletvekili Nebahat Albayrak, son durumu değerlendirdi. Sağ azınlık hükümetinin sorumsuz davrandığını öne sürdü.i

Hollanda erken seçime hazırlanıyor

Hollanda;da ana muhalefetteki İşçi Partisi (PvdA) Milletvekili Nebahat Albayrak, dün yıkılan sağ azınlık hükümetinin kurulduğu günden bu yana sorumsuz bir şekilde davranarak, büyük riskler aldığını ve ülkeyi uçurumun kenarına getirdiğini söyledi.

Albayrak, mecliste gazetecilere yaptığı açıklamada, Hollanda;nın bu hükümet döneminde büyük kayıplar yaşadığını ama bunları telafi etmek için zamanlarının olduğunu ifade etti.

Parti olarak ilk hedeflerinin bu hükümetin yaptıklarını tamir etmek olduğuna işaret eden Albayrak, “Onarmak için çok büyük çaba gerekiyor. İlk hedefimiz bu. Bütçe açığı bizim sorumluğumuz değil. Buraya biz getirmedik ülkeyi ama bunun hesabı tabii ki sorulacak. Mecliste bunun hesabını soracağız. Hükümet bile bile bu sorumluğu üstlendi ve hesabını vermek zorunda" dedi.  

Geçici azınlık hükümetine kendi şartları doğrultusunda destek verebileceklerini, ama bu koalisyonun hazırladığı mevcut ekonomik tasarrufları kabul etmeyeceklerini ifade eden Albayrak, “Şimdiye kadar hazırladıkları paketle bize gelirlerse kesinlikle kapımızı kapalı bulurlar. Hükümetin bunu çok iyi anlaması lazım. Sergiledikleri tavır anormal. Yeni bir başlangıç yapıyorsak bunun tamamen yeni olması lazım. Kısıtlamalara ve geleceğe dönük planlar için işbirliği istiyorlar ise bizim planlarımız dahlinde olması lazım bunun. 2013 bütçesinin biran önce yapılması gerekiyor. Hollanda;da yaşayanlara için ciddi kararlar alınacak. Buna bizim de katkımız olacak" ifadesini kullandı.

Albayrak, tek hedeflerinin yapılacak erken genel seçimlerde iktidarı ele geçirecek çoğunluğa ulaşmak olduğunu kaydetti.

Haber Kaynağı : Haber7.com

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2012, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER