Başkan Güler: "Kimsenin haddine değil"

DÜNYA genelinde haddini aşan ve küstah açıklamalarıyla gündem olan ABD Başkan Adayı Joe Biden'e bir tepki de Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler'den geldi. Başkan Güler, Biden'in gördüğü rüyadan uyanması gerektiğini belirterek, "Türkiye'nin iç işlerine müdahale etmek kimsenin haddine değildir" ifadelerini kullandı.

Başkan Güler: "Kimsenin haddine değil"

Küstah açıklamaları karşısında adeta Biden'e ayar veren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, "Türkiye'de kimin iktidar kimin muhalefet olacağına milletimiz karar verir. Bunun için Amerikalılar'a ihtiyacımız yoktur. ABD Başkan Adayı Joe Biden boyunu aşan işleri bırakıp gördüğü rüyadan bir an önce uyanmalıdır. Türkiye'nin iç işlerine müdahale etmek kimsenin haddine değildir" ifadelerini kullandı.

PETROL VE DOĞALGAZDA ALTYAPIYI HAZIRLAMIŞTI

Başkan Güler, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yaptığı dönemde Türkiye'nin hem Karadeniz'de, hem de Doğu Akdeniz'deki petrol arama faaliyetlerinin alt yapısını hazırlayan tek isimdi. ABD Başkan adayı Joe Biden, Türkiye'nin en fazla savunma ve enerji alanındaki faaliyetlerinden rahatsızlığını dile getirmişti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER