Afganistan'da ölen 3 Türk'ün kimliği belli oldu!

Afganistan'da Türk mühendisleri taşıyan servis aracına uzaktan kumandalı bomba ile düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden üç Türk vatandaşının kimlikleri belirlendi.

Afganistan'da ölen 3 Türk'ün kimliği belli oldu!
ANKARA - Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Afganistan'da hayatını kaybeden Türk'ün, EMTA çalışanı Proje Müdürü Fuat Taş, Ümit Ünal ve Halil Gül olduğu açıklandı. 

İşte Dışişleri Bakanlığı'nın yaptığı açıklama:

"Afganistan'da faaliyet gösteren EMTA İnşaat Şirketimiz çalışanlarını Kabil'e yaklaşık 150 km mesafede, Celalabad vilayetindeki şantiyeye taşıyan servis taşıtına yönelik olarak bu sabah (2 Haziran) uzaktan kumandalı bombayla gerçekleştirilen bir saldırıda bulunulduğu ve bunun sonucunda EMTA çalışanlarından Proje Müdürü Fuat Taş, Ümit Ünal ve Halil Gül isimli vatandaşlarımızın hayatlarını kaybettikleri, Ahmet Şahinoğlu adlı vatandaşımızın da yaralandığı büyük bir üzüntüyle öğrenilmiştir. Saldırıda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralanan vatandaşımıza acil şifa diliyoruz.

Faili henüz bilinmeyen bu alçakça saldırıyı lanetliyoruz. Afganistan makamlarının ivedilikle bu terör eyleminin faillerini yakalayarak adalete teslim etmelerini bekliyoruz.

Diğer yandan, dost ve kardeş Afganistan'a her alanda yardımcı olmak hususundaki irademiz muhafaza edilmektedir." 

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2014, 16:25

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER