Kaza kurbanı genç doktor son yolculuğuna uğurlandı Kaza kurbanı genç doktor son yolculuğuna uğurlandı

İstanbul merkezli içlerinde Ordu'nun da bulunduğu Ankara, Yalova, Kırklareli ve Manisa'da 43 adrese eş zamanlı düzenlenen operasyonlarla gündeme gelen Dilan ve Engin Polat soruşturması devam ediyor. 

Operasyonda yakalanan Dilan Polat ile eşi Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu 14 şüphelinin tutuklandığı soruşturmada, Engin Polat'ın da yer aldığı 8 tutuklu başka cezaevlerine nakledildi. 

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın "Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet" suçlarından başlatılan soruşturmalarda Engin Polat ve Dilan Polat'ın da aralarında olduğu şüpheliler tutuklanmıştı. 

Marmara Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda bulunan şüphelilerden Alper Kürşat Polat ve Zekayi Tepe, Kocaeli Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna sevk edildi.

Tutuklular Engin Polat ve babası Sezgin Polat Çorlu Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na gönderilirken, şüphelilerden Can Polat, Halit Polat, Can Doğu ve Metin Yılmaz Tekirdağ Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na nakledildi. 

Aralarında Dilan Polat ve Sıla Doğu'nun da olduğu diğer 6 şüpheli ise Marmara Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda kalmaya devam ediyor. 

Editör: Haber Merkezi