Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ordu Kumrulu Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Yunus Arıncı'yı görevinden aldı.

İlgili 'Atama Kararı' Resmi Gazete'nin bugünkü nüshasında da, "3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2, 3 ve 4'üncü maddeleri ile 5 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 10'uncu maddesi gereğinde Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Yunus Arıncı görevinden alınmış ve bu suretle boşalan Devlet Denetleme Kurulu Başkanlığı'na Devlet Denetleme Kurulu üyesi Salih Tanrıkulu atanmıştır" şeklinde yayımlanarak yürürlüğe girdi. 

TAKASBANK GENEL MÜDÜRÜ OLDU

Bu kararnamenin ardından Arıncı'nın yeni görev yeri de Takasbank Genel Müdürlüğü oldu. Arıncı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 9 yıldır yürüttüğü DDK Başkanlığı görevini tamamlayarak Takasbank Genel Müdürlüğüne atandığı bilgisini verdi. Arıncı, "Bu süreçte bana destek olan çalışma arkadaşlarıma ve Cumhurbaşkanı'mız Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkürlerimi sunarım." ifadesini kullandı.

TEDES gitti EDS geldi! Ordu'da 1 Haziran'dan itibaren başlıyor! TEDES gitti EDS geldi! Ordu'da 1 Haziran'dan itibaren başlıyor!

YUNUS ARINCI KİMDİR?

Yunus Arıncı, 1975 yılında Ordu'nun Kumru ilçesinde dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve liseyi Kumru'da tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nü bitirdi. Indiana Üniversitesinde yüksek lisans yapan ve sosyoloji dalında da eğitim gören Arıncı, 1997 yılında Başbakanlık Müfettiş Yardımcısı olarak başladığı bürokrasi görevleri kapsamında müfettişlik ve başmüfettişlik yaptı. 2009'da Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanlığına atanan Arıncı, 2015'te ise Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu Başkanlığı görevine getirildi. Arıncı, bugüne kadar 9 yıl söz konusu görevine devam etti. Borsa İstanbul yönetiminde de görev alan Arıncı, DDK'deki görevinin ardından bugün itibarıyla Takasbank Genel Müdürü oldu. Evli ve 3 çocuk sahibi Arıncı, İngilizce biliyor.

Editör: Haber Merkezi