Ordu'nun tanınmış genç işadamlarından Cihan Erken, bir süredir tedavi gördüğü kanser hastalığına yenik düşüncü yaşamını kaybetti.

Türkiye nüfusuyla 194 ülke arasında 18. sırada yer aldı Türkiye nüfusuyla 194 ülke arasında 18. sırada yer aldı

Genç işadamı 11 Nisan 2023'de AK Parti'nin Altınordu İlçe Başkanlığı'na seçildikten bir süre sonra kanser teşhisiyle tedavi altına alındı. Tedavisi nedeniyle de görevinden ayrılmak zorunda kaldı. Atlantik Dondurma Fabrikası'yla Ordu basının da gündemine giren Erken, tedavi gördüğü hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Eken'in genç yaşta hayattan kopması büyük üzüntü yarattı. 

Cihan Erken'in cenaze törenine ilişkin program henüz netleşmedi.

TAZİYE MESAJI YAĞDI

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler sosyal medya hesabında Erken'in vefatına iliştin taziye mesajı paylaştı. Başkan Güler, "Yol arkadaşımız, kardeşimiz, dostumuzdu. Uzun süredir amansız hastalık ile mücadele eden Cihan Erken kardeşimizin vefat haberini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Merhuma Allah'tan rahmet; ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Ruhu şad, mekanı cennet olsun" ifadelerini kullandı.

AK Parti Ordu Milletvekili Prof.Dr.Mahmut Özer de tezayisinde, "Dava arkadaşımız, ilçe başkanımız, kıymetli kardeşimiz Cihan Erken hakkın rahmetine kavuştu. Ailesinin, yakınlarının ve tüm teşkilatımızın başı sağ olsun. Mekanı cennet makamı alî olsun" dedi.

AK Parti Ordu Milletvekili İbrahim Ufuk Kaynak da taziyesinde, "Kardeşimiz, dostumuz, dava ve yol arkadaşımız. Uzun süredir amansız hastalık ile mücadele eden Altınordu eski İlçe Başkanımız Cihan Erken kardeşimizin vefat haberini büyük bir üzüntüyle öğrendim.  Merhum Cihan kardeşimize Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm AK Parti teşkilatımıza başsağlığı diliyorum. Ruhu şad, mekanı cennet olsun" ifadelerini kullandı.

AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat da paylaştığı taziye mesajında, "Yol ve dava kardeşimizi kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Altınordu eski İlçe başkanımız Cihan Erken'e Rabbimden rahmet ve mağfiret kederli ailesine, sevenlerine ve Ak Parti Teşkilatımıza başsağlığı diliyorum. Ruhun şad, mekanın cennet olsun güzel insan" dedi.

MHP Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk ise mesajında "AK Parti eski Altınordu İlçe Başkanı Cihan Erken'in vefat ettiğini derin bir teessür içinde öğrendim. Kıymetli kardeşim Cihan Erken'e Allah'tan rahmet diliyorum, mekanı cennet olsun. Ailesinin, sevenlerinin, yakınlarının ve Ak Parti camiasının başı sağ olsun, Rabbim merhametiyle muamele eylesin" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir sosyal medya hesabında Erken Ailesi'nin acısını paylaştı. Kandemir, "Değerli yol ve dava arkadaşımız, Altınordu önceki dönem ilçe başkanımız Cihan Erken kardeşimizi kaybettik. Tevekkül ve sabır timsali kardeşime rahmet, teşkilatımıza ve ailesine sabırlar diliyorum. Başımız sağolsun" dedi. 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran da bir taziye yayınladı. Kıran, "Güzel bir adamı, değerli bir dostumuzu kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Mücadeleci ruhunla, örnek karakterinle, yol ve dava arkadaşlığınla ardında yeri doldurulamayacak bir miras bıraktın Cihan Başkanım. Ruhun şad, mekanın cennet olsun" dedi. 

AK Parti Ordu İl Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Baysal da taziyesinde, "Yol ve dava kardeşimiz, önceki dönem Altınordu İlçe Başkanımız Cihan Erken’i kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz,sözün bittiği yer. Mekanın cennet olsun,ailenin,sevenlerinin ve teşkilatlarımızın başı sağolsun,seni unutmayacağız kardeşim" dedi.

Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, "Önceki dönem AK Parti Altınordu İlçe Başkanı Cihan Erken'in vefatı dolayısıyla ailesi ve sevdiklerine başsağlığı diliyorum. Kendisiyle tanışıklığımız lise yıllarıma dayanıyordu. Ailesinin işlettiği Ordu’nun meşhur dondurmacılarından Atlantik Dondurma’da çalışmıştım. Seçimin akabinde belediyemize tebrik için çiçek gönderme nezaketinde bulunmuş ve aramıştı. Devam eden tedavi sürecine ilişkin de dua istemişti. Siyaset gelip geçici. Seni hep güzelliklerle hatırlayacağım Cihan abi. Rabbim mekanını cennet eylesin" dedi.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar da sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Başkan Kibar, "Değerli dostumuz, dava arkadaşımız Altınordu geçmiş dönem İlçe Başkanımız Cihan Erken'in vefat haberini derin bir üzüntüyle öğrendim. Değerli dava arkadaşım, seni özverili çalışmaların ve dostluğunla hatırlayacağız. Ailesine, yakınlarına, tüm sevenlerine ve parti camiamıza sabırlar diliyorum. Mekânın cennet makamın âli olsun" dedi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı da taziyesinde, "Altınordu eski İlçe başkanımız Cihan Erken'e Rabbimden rahmet ve mağfiret kederli ailesine, sevenlerine ve Ak Parti Teşkilatımıza başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun" dedi.

Perşembe Belediye Başkanı Cihat Albayrak ise taziyesinde, "İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi raciun. Sözün bittiği, kelimelerin anlamsız kaldığı bir durumdayım. Kardeşim, dostum, yol arkadaşım Cihan Erken Hakk’ın Rahmetine kavuşmuştur. Biz senden razıydık güzel kardeşim, Rabbimde senden razı olsun inşallah" dedi.

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci ise "Altınordu geçmiş dönem İlçe Başkanlarımızdan Cihan Erken’in vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Merhuma Yüce Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve tüm sevenlerine sabırlar diliyorum. Mekânı cennet olsun" dedi.

Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya da, "Kardeşimiz, dostumuz dava arkadaşımız  Cihan Erken'in amansız bir hastalıkla verdiği mücadeleyi kaybettiğini derin bir üzüntüyle öğrendim. Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum. Mekanın cennet olsun" ifadelerini kulandı.

Ordu eski Valisi Tuncay Sonel de bir taziye mesajı yayınladı. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Vali Sonel, "Son olarak tedavi sürecinde telefonda geçmiş olsun dileklerimizi iletip, moral vermeye çalışmıştık. Şu an haberini aldım ve çok üzüldüm. Genç yaşta aramızdan ayrılan Ordulu güzel kardeşim Cihan Erken'e Allah'tan rahmet, ailesine ve sevdiklerine sabır diliyorum.
Mekanı cennet olsun" ifadelerini kullandı.

AK Parti Ordu eski Milletvekili Metin Gündoğdu da, "Ölüm güzel şey, budur perde ardından haber. Hiç güzel olmasaydı ölür müydü Peygamber? AK Parti önceki dönem ilçe Başkanımız, yol ve dava arkadaşımız Cihan Erken'in vefatını üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah'tan rahmet; ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum" dedi.

AK Parti Ordu eski İl Başkanı Halit Tomakin de bir taziye yayınladı. Tomakin, "Kelimelerin kifayetsiz kaldığı bir andayım. Birlikte yol arkadaşlığı yaptığımız, kıymetli kardeşim Cihan Erken'in vefatını derin bir teessürle öğrenmiş bulunmaktayım. Cihan kardeşime Allah'tan rahmet, kederli ailesine sabırlar diliyorum" dedi.

Editör: Haber Merkezi