Cumhuriyet Halk Partisi'nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayının kim olacağı hala belli değil, ancak kulislerden elde edilen bilgilere göre Cumhuriyet Halk Partisi'nde Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak masada Zekai Sana ismi konuşuluyor. 

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, başta henüz adayı belirlenemeyen Ordu olmak üzere aday tartışmalarının da sürdüğü İzmir ve Hatay için de ölçme ve değerlendirme anketleri yapıldığını söyledi. Özel son olarak yaptığı açıklamasında "Siyaset vatandaşın söylediğini duyma sanatıdır, verdiği mesajı alma sanatıdır. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak bütün bölgelerde hem adaylarımızı çok yoğun anketlerle belirledik. Hem de adaylaştırdığımız arkadaşları erken adaylaştırarak takvimin son günü 20'sidir ama çok daha öncesinden adaylaştırarak adaylık sonrası ölçme değerlendirme anketlerine de önem veriyoruz. Yüksek örneklemlerle yapılan bu anketler, bize bir şehirden yanlış yaptığımız sinyalini veriyorsa ya da verirse bu değerlendirilir. Elbette meydanda yükselen bazı sesleri duymak da önemlidir fikir verir, ama en önemli gösterge çok yüksek örneklemle yapılan anketlerdir. Anketlerde bir şey görüyorsak müdahale ediyoruz, görürsek müdahale ederiz" ifadelerini kullandı. 

120224 2A Chp

Ankara'da serbest avukatlık yapan Zekai Sana, 1959 yılında Ordu'nun Kumru ilçesinde dünyaya geldi. Ankara Eğitim Enstitüsü, Gazi Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi ve ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nin tamamlayarak mezun oldu. Bir süre Sümerbank Genel Müdürlüğü'nde görev yapan Sana, 1986 yılından itibaren uzun yıllardır serbest avukatlık yapıyor. 

120224 2E Chp

SEYİT TORUN ORDU'DA ULAŞ TEPE İLE SEÇİM GEZİLERİNE KATILIYOR

Öte yandan Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıklayamayan Cumhuriyet Halk Partisi'nde Ordu Milletvekili Seyit Torun, bugün beraberinde CHP Ordu İl Başkanı Bülent Akpınar, Altınordu İlçe Başkanı Bulut Gürsoy ve partililerle birlikte CHP Altınordu Belediye Başkan Adayı Ulaş Tepe'nin seçim gezilerine destek verdi. Sosyal medya hesabı Twitter.com'dan açıklamalarda bulunan CHP'li Torun, "2. Sanayi Sitesini ziyaret ettik. Ordu'muzun can damarı sanayi esnafımızın eksiklerini 31 Mart sonrasında belediyelerimiz ile el ele gidereceğiz" ifadelerini kullandı.

120224 2B Chp

BÜYÜKŞEHİR VE 5 İLÇE ADAYI HENÜZ BELİRLENMEDİ

Cumhuriyet Halk Partisi'nde Altınordu, Aybastı, Çamaş, Fatsa, Gülyalı, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Kumru, Mesudiye, Perşembe, Ulubey ve Ünye belediye başkan adayları açıklanmış, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı başta olmak üzere Akkuş, Çatalpınar, Çaybaşı, Gölköy ve Korgan adayları ise açıklanmadı. 

CHP'NİN ORDU ADAYLARI KİMLER?  

Cumhuriyet Halk Partisi'nde ilk açıklanan isim Altınordu Belediye Başkan adayı olarak Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe olmuştu.

İYİ Parti Lideri Dervişoğlu'nun ilk ziyareti memleketine İYİ Parti Lideri Dervişoğlu'nun ilk ziyareti memleketine

Tepe'den sonra Aybastı Belediye Başkan adayı Teyfik Güley, Çamaş Belediye Başkan adayı Leyla Çıtır, Fatsa Belediye Başkan adayı Ahmet Cemal Karaoğlanoğlu, Gülyalı Belediye Başkan adayı Uğur Cörüt, İkizce Belediye Başkan adayı Hasan Çalık, Kabadüz Belediye Başkan adayı Mustafa Okutan, Kabataş Belediye Başkan adayı Bülent Güney, Kumru Belediye Başkan adayı Şenol Özden, Mesudiye Belediye Başkan adayı Olgay Ünalan, Perşembe Belediye Başkan adayı Faruk Piroğlu, Ulubey Belediye Başkan adayı Bülent Aksoy ve Ünye Belediye Başkan adayı ise Cumhur Öztürk olarak açıklandı.

Editör: Haber Merkezi