Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu Milletvekili Seyit Torun, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan CHP'li Şenel Öztürk'ün "Rakip bir adayın toplantılarda ifade ettiği şekilde söz bile verdiğiniz söyleniyor. CHP teşkilatı ve Ordu'dan elinizi çekin, yeterince zarar verdiniz" iddialarına yanıt verdi. 

TORUN: "AYAK OYUNLARINA TENEZZÜL ETMEDİM"

CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, "Cumhuriyet Halk Partisi'nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı belirleme sürecinde şahsım ve partimizle ilgili olarak yalan, yanlış ve bilgi kirliğine yol açan dedikodular maksatlı olarak dolaşıma sokulmaktadır" ifadelerini kullandı. 

Cemal Enginyurt'tan milletvekillerine protesto çağrısı Cemal Enginyurt'tan milletvekillerine protesto çağrısı

Zorunlu bir açıklama yapmak zorunda kaldığını dile getiren Torun, "Çok genç yaşta seçildiğim Ulubey ilçesi Belediye Başkanlığı'ndan itibaren 2 dönem Ordu Belediye Başkanlığı ve 7,5 yıl süren CHP Genel Başkan Yardımcılığı'na kadar siyasetin her kademesinde seçilerek, şehrime ve halkıma gururla hizmet ettim.  Hala kentimizin milletvekili olarak Ordu'ya ve ülkemize hizmet etmekten gurur ve şeref duyuyorum. Aldığım görevlerin tamamına açık demokratik süreçler sonucu geldim. Her zaman gücümü halktan aldım. Asla kapalı kapılar ardında yürütülen pazarlıkların bir parçası olmadım, asla gücünü halktan ve seçmenden almayan ayak oyunlarına tenezzül etmedim" dedi. 

"ART NİYETLİ KESİMLER"

Yaklaşık iki buçuk ay önce Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına müracaat etmeyeceğini açıkladığını dile getiren Torun, "Elbette partimizin belirleyeceği adayımızı canla başla çalışarak destekleyeceğimi ve milletvekili olarak sahada olacağımı da açıkladım. Hiçbir tereddütte meydan vermeyecek bir biçimde, belirlenecek Büyükşehir Belediye Adayımız, ilçe adaylarımız ve parti yöneticilerimizle birlikte sahada, meydanlarda, evlerde ve halkımızın iyi gününde kötü gününde yanındayım. Bütün iyi niyetime ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin başarısı için verdiğim mücadeleye rağmen, art niyetli kesimler, partimiz adayı olmayan birini desteklediğim, bu yüzden görev almadığım dedikodusunu çıkaracak kadar ileri gitmişlerdir. CHP'nin tüm kademelerinde sorumluluk almış biri olarak, parti aidiyetimin ve demokrasiye bağlılığımın sorgulanmasına izin vermem! Partimizin belirleyeceği aday hepimizin olduğu gibi benim de adayımdır. Parti politikalarına kişisel hırsların ve basiretsizliğin karıştırılmaması gerekir.  Ülke yangın yerine dönmüşken, halkımız bir dilim ekmeğe muhtaç olmuşken, halkımız; Bazı basiretsiz ve art niyetli çevrelerin yaydığı dedikoduları sorumluluk duygusu ile yapılan politikalardan ayırmasını bilecektir.  Ordu milletvekili olarak, halkımızın ve partimizin hizmetindeyim. Bugüne kadar partimize, hiçbir zaman katkı sağlamamış, minicik bir başarı hikayesi bile olmayanların, yukarıda sadece bir kısmından bahsettiğim 30 yıllık mücadeleye, söz söylemeye; hakkı da, haddi de yoktur! Her türlü bilgi kirliliğine, algı oyunlarına ve mücadelemize engel olmaya çalışanlara rağmen, bu yerel seçimden alnımızın akıyla çıkacağız. Hep birlikte başaracağız" ifadelerini kullandı. 

Editör: Haber Merkezi