CHP'de yaşanan olaylı Olağan Kurultay sonrası Genel Başkan olarak seçilen Özgür Özel'in ardından parti teşkilatında da hareketlilikler başladı.

14 Mayıs 2023'te gerçekleştirilen Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri'nde Ordu'dan beşinci sıra milletvekili adayı olan CHP Ordu İl Kadın Kolları Başkanı Nilgün Yılmaz görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Cemal Enginyurt'tan 'telefonlarımız dinleniyor mu' sorusu Cemal Enginyurt'tan 'telefonlarımız dinleniyor mu' sorusu

Yılmaz, sosyal medya hesabı aracılığıyla yaptığı açıklamada istifa sebebi olarak herhangi bir gerekçe göstermedi, ancak "Hayatım boyunca onur ve gurur duyacağım bir görev üstlendim" dedi.

İşte o açıklama: 

"CHP'de aklaşık 6 yıldır yönetim kurulu üyelerimle sürdürmüş olduğum Ordu İl Kadın Kolları Başkanlığı'ndan bugün itibariyle istifa etmiş bulunmaktayım. Hayatım boyunca onur ve gurur duyacağım bir görev üstlendim. Partimizin Ordu siyasetinde üstüme düşen görevi elimden gelenin en iyisiyle yapmaya çalıştım. 

Siyasette kadın temsiliyeti demokratik süreçlerde adalet ve eşitlik için kritik bir faktördür. Bu konuda farkındalığı artırmak ve kadın liderliğini teşvik etmek, toplumsal değişim açısından çok önemli bir adım olacaktır. Eşitlik bilinci geliştirilmelidir. Bu sorumluluk her bireyin görevidir. Yola çıktığım günden beridir benden desteğini esirgemeyen başta ailem olmak üzere, yönetim kurulu üyelerime, İl ve ilçe yönetimlerimize, ana kademe il ve ilçe yöneticilerimize,  saha çalışmalarında bizlere destek veren tüm kadın üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Sayın Genel Başkanımız Aylin Nazlıaka'ya , MYK üyelerimize ve yol arkadaşlarım sevgili il Başkanlarıma teşekkür ediyorum. Bölge sorumlumuz Sayın Füsun Sökmez'e teşekkür ediyorum. Önceki dönem Genel Başkanımız Sayın Fatma Köse'ye ve MYK sorumlum Nurcihan Tomrukçu'ya teşekkür ediyorum."

Editör: Haber Merkezi