CHP'nin yeni seçim sloganı 'İşimiz gücümüz Türkiye' oldu. Seçim şarkısı ise merhum ünlü sanatçı Barış Manço'nun 'Anlıyorsun değil mi' eserinden uyarlandı. Tanıtım videosunda ise CHP'li 14 belediye başkan adayı Genel Başkan Özgür Özel'le birlikte yürürken, son haftaların en çok tartışılan isimlerimden Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş ve kim olacağı sorusuna aylardır yanıt bulunamayınca son dakika açıklanan Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zekai Sana'ya yer verilmemesi dikkatlerden kaçmadı.

CHP'NİN ORDU BÜYÜKŞEHİR ADAYI NEDEN YOK?

Tanıtım videosunda İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu, Ankara adayı Mansur Yavaş, İzmir adayı Cemil Tugay, Eskişehir adayı Ayşe Ünlüce, Tekirdağ adayı Candan Yüceer ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Özlem Çerçioğlu başrollerde oynadı. Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş'ın ise reklam filminin 5 Şubat'ta, yani 6 Şubat Kahramanmaraş ve Hatay depremlerinin yıldönümünden bir gün önce çekilmesi nedeniyle katılamadığı öğrenildi. Fakat Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zekai Sana'nın neden kadro dışı bırakıldığı ise merak konusu oldu. 

  • SLOGAN İSE TANIDIK ÇIKTI

CHP'nin tanıtım filminde kullandığı yeni seçim sloganı ise tanıdık çıktı. 2024 Yerel Seçimleri'nde 'İşimiz Gücümüz Türkiye' sloganını kullanan CHP, aynı sloganı 2014 ve 2019 yerel seçimlerinde AK Partili adayların kullandığını görmezden geldi. Aynı sloganı Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatma Şahin 2014 Yerel Seçimleri'nde 'İşimiz Gücümüz Gaziantep' şeklinde kullanmıştı.

  • AYNI SLOGANI ORDU'DA ESKİ AK PARTİLİ ENVER YILMAZ DA KULLANMIŞTI

Ordu'da ise 2014 Yerel Seçimleri'nde AK Parti'nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Enver Yılmaz 'İşimiz Gücümüz Ordu' şeklinde kullanmıştı. Önümüzdeki seçimlerde İYİ Parti'nin adayı olarak yarışan Yılmaz, 2014 Ordu Yerel Seçimleri'ni yüzde 54.4'lük oranla kazanmıştı. Yılmaz, Ordu'da Büyükşehir Belediye Başkanı olarak göreve başladıktan sonra da aynı sloganı Büyükşehir Belediyesi'nin sloganı haline çevirmiş, yine 'İşimiz Gücümüz Ordu' şeklinde kullanmıştı. 

Kılıçdaroğlu-Dündar atışmasına Adıgüzel de katıldı Kılıçdaroğlu-Dündar atışmasına Adıgüzel de katıldı

160124 3D Chp

Yine aynı slogan Bursa'da da AK Parti tarafından kullanıldı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı AK Partili Alinur Aktaş aynı sloganı 'İşimiz Gücümüz Bursa' şeklinde kullanmıştı.

Editör: Haber Merkezi