Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, erken seçim tartışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Samsun'un Tekkeköy ilçesi 3.4 ile sallandı Samsun'un Tekkeköy ilçesi 3.4 ile sallandı

Bugün anketlerden çıkan son sonuçların Cumhuriyet Halk Partisi'ni işaret ettiğini dile getiren Özel, "Cumhuriyet Halk Partisi her ay farkı 1 puan daha açarak birinci parti durumunu muhafaza ediyor" ifadelerini kullandı.

Erken genel seçim tartışmalarına ilişkin olarak da halkın isteyip istemediğine bakılması gerektiğini belirten Özel, "Seçimden hemen sonra bir erken seçim talebi yokken, her ay bu talep biraz daha artıyor. Bu sesi her yerde duyuyoruz. Şu an itibarı ile erken seçim isteyenlerle istemeyenler arasında belirgin bir farklılık yok, ama toplumun yarıya yakını bir erken seçim talebi var. Erken seçim talebi yükseldikçe, biz bu talebi seslendirmeye devam ederiz. Ben buradan şunu ifada etmek isterdim. Erken seçim yapılabilmesi için 360 milletvekilinin oyuna ihtiyaç var. Bugün için böyle bir milletvekili sayısı bizde ve muhalefette yok zaten. İktidar istemeden erken seçim teknik olarak mümkün değil" ifadelerini kullandı.

CHP Lideri siyaseten de erken seçime direnebilmenin belirli şartlarının olduğunu belirterek, "Ekonomi bu kadar kötüye gidiyorken, siz asgari ücrete zam yapmazsanız, 10 bin liralık emekli maaşı Dünya'nın hiçbir yerinde izah edilemez bir noktadayken siz bu sese kulak tıkarsanız, üzüm üreticisinden çay üreticisine, fındık üreticisinden buğday üreticisine hepsini perişan ederseniz, esnafı bu kadar zor durumdayken duymaz, hala daha faizlerini arttırsanız ve para yok dediğiniz sırada da yandaş müteahhitlerinizin, müteahhit firmalarının hala vergi ödemedikleri ortaya çıkıyorsa bıçak kemiğe dayanır, vatandaş erken seçim ister ve sizi gönderir" şeklinde konuştu.

"1.5 YIL SONRA ERKEN SEÇİMİ OLASI GÖRÜYORUM"  

Özel değerlendirmelerini şu şekilde tamamladı: "Benim değerlendirmem şudur. Bence 5 yıl tamamlanmaz. İki buçukuncu yılda, tam ortasında bir erken seçim olur. Bugünden 1.5 yıl sonrası bir erken seçimi olası görüyorum. İstiyor muyum? Vallahi gelecek hafta olsun istiyorum, gelecek ay olsun istiyorum."  

Editör: Haber Merkezi