Koray Aydın İYİ Parti'den istifa etti! Koray Aydın İYİ Parti'den istifa etti!

Cumhuriyet Halk Partisi'nde Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Zekai Sana isminin açıklanmasının ardından 2 Ordu isim de İstanbul'da aday olarak gösterildi.

MUSTAFA OKTAY AKSU: "ONUR DUYUYORUM"

Sarıyer Belediye Başkan Adayı olan Mustafa Oktay Aksu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Partimiz CHP'nin karar organları MYK'nın önerisi ve Parti Meclisi'mizin onayı ile 18 yıldır yaşadığım, evlatlarımı yetiştirdiğim, siyaset yaptığım, dostluklar, arkadaşlıklar kurduğum, anılar biriktirdiğim Sarıyer'imizin belediye başkan adayı olmaktan onur duyuyorum" ifadelerini kullandı. 

Aksu açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

"Sarıyer'de yeni bir başlangıç yapmak, ilçemizi daha güzel yarınlara taşımak, Sarıyerli komşularımızın huzuru, refahı ve mutluluğu için gece gündüz çalışmak için hazırım. Bu onurlu yolculukta bana duydukları güven için Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel'e , MYK üyelerimize, Parti Meclisi'mizin değerli üyelerine, İstanbul İl Başkanımız Sayın Özgür Çelik'e, Sarıyer İlçe Başkanımız Mehmet Kubat'a, İBB Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu'na, CHP Sarıyer Kadın ve Gençlik Kollarımıza ve parti örgütümüze teşekkürlerimi sunuyorum. Ülkemizin ve partimizin kurucusu, büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, Cumhuriyet değerlerinin ışığında Sarıyer’i katılımcı, şeffaf, insan odaklı ve ortak aklı önemseyen bir anlayışla yöneteceğiz. Şimdi daha çok çalışacağız. Bir olacağız, birlikte başaracağız. Tüm partililerimiz ve Sarıyerli komşularımızla el ele vererek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu ile birlikte İstanbul’da yeniden tarih yazacak, Sarıyer’de yeni bir başlangıca hep birlikte imza atacağız."

ONUR SOYTÜRK: "ÇOK MUTLUYUM"

CHP Zeytinburdu Belediye Başkan adayı Onur Soytürk de yaptığı açıklamada, "CHP Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı olarak bugüne kadar koca şehir İstanbul’a hizmet ettiğim gibi bugünden sonra da Zeytinburnu’na hizmet etme fırsatı bulacağım için çok mutluyum" dedi. 

Soytürk açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

"Hedefim Zeytinburnu'nu afetlere karşı dayanıklı bir kent haline getirirken, sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla örnek bir hizmet sunmaktır. Bu yolda bana güvenen CHP Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel'e, MYK ve PM üyelerimize, İstanbul'a dört yıl boyunca hizmet etmek için birlikte yürüdüğüm, bu yolculukta yan yana olmaktan onur duyduğum İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu'na, İl Başkanımız Sayın Özgür Çelik`e ve bu süreçte yanımda olan tüm çalışma arkadaşlarıma minnettarım. Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını en yükseklere taşıyacağımız bu yolda, canla başla çalışan partili yol arkadaşlarımızla birlikte Zeytinburnu'nu yöneteceğimiz komşularıma sevgilerimi sunarım."

  • İSTANBUL'DA ORDULU BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SAYISI 4 OLDU

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Sarıyer'de Mustafa Oktay Aksu ve Zeytinburnu'nda Onur Soytürk isimlerini açıklamasının ardından, İstanbul'da Ordulu belediye başkan adayı sayısı 4'e çıktı. AK Parti de Eyüpsultan Belediye Başkan adayı olarak Deniz Köken ve Sultanbeyli Belediye Başkan adayı olarak da Ali Tombaşı'ı aday olarak göstermişti. 

MUSTAFA OKTAY AKSU KİMDİR?

CHP Sarıyer Belediye Başkan adayı Mustafa Oktay Aksu 1966 yılında Ordu'nun Ulubey ilçesinde dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'ni tamamladı. Mesleğiyle ilgili faaliyetler gösterirken İstanbul Veteriner Hekimler Odası'nda yönetim kurulu üyeliği yaptı. Ordu Ulubeyliler Derneği Başkanlığı ve Ordu Dernekler Federasyonu'nda Genel Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. 

18 yıldır Sarıyer'de yaşayan Aksu, uzun yıllar Cumhuriyet Halk Partisi üyesi olarak aktif görevlerde bulundu. İlçe Meclis Üyeliği, İBB Meclis Üyeliği, İl Başkan Yardımcılığı, Belediye Başkan Yardımcılığı ve Belediye Başkan Vekilliği gibi görevlerde bulundu. 27'inci Dönem için CHP İstanbul milletvekili adayı oldu. Mustafa Oktay Aksu evli ve iki çocuk babası.

ONUR SOYTÜRK KİMDİR?

Son olarak 26 Kasım 2019'da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından İstanbul İmar A.Ş Genel Müdürlüğü'ne atanan Onur Soytürk, 1980 yılında Ordu'nun Perşembe ilçesinde dünyaya geldi. 2004 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nü bitirdi. Görev yaptığı özel kuruluşların yanı sına Gaziosmanpaşa Belediyesi'nde de şehir plancısı olarak görev aldı. Soytürk, 2012 yılından bu yana Kentsel Yenileme Merkezi şirketinin Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürlük görevlerini üstlendi. Onur Soytürk ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere pek çok il ve ilçenin kentsel dönüşüm projelerinde çalıştı.

Editör: Haber Merkezi