Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Meclis Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmasında son günlerde CHP ile siyasi ittifak söylemlerine son noktayı koydu, "Milliyetçi Hareket Partisi'yle omuz omuza yürüyoruz" dedi.

AK Parti'nin kurulduğu günden itibaren kutuplaşmanın tarafında olmadığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Asla gerilim siyaseti gütmedi" dedi.

Erdoğan, "Burada bir husuzun üzerine basa basa ifade etmek istiyorum. Bizim siyasette yumuşama, muhataplarımızın ifadesiyle normalleşme çabamız aslında muhalefeti normalleştirme çabasıdır. Sıkılı yumrukları açacak olan muhalefettir. Hançerleri kınına koyacak olan muhalefettir. Dilini, söylemini, siyaset tarzını düzeltecek olan muhalefettir. Yani yumuşaması gereken, normalleşmesi gereken muhalefettir. Bizim son bir yılda üst üste yaşanan üç seçim sebebiyle artan siyasi tansiyonu düşürmek için attığımız adımları kimse yanlış anlamasın. Bakınız, iktidar partisiyle ana muhalefet partisi arasında şunu iyi bilin siyasi ittifak olmaz. Uzlaşma olur, normalleşme olur, yumuşama olur, ama ittifak olmaz. Zira iktidar ve ana muhalefet arasındaki ittifak siyasetin de, demokrasinin de, çok partili sistemin de fıtratına aykırıdır. Biz de zaten bir böyle çaba içinde değiliz." ifadelerini kullandı.

260624 1B

CHP Lideri Özel'den 'fındık taban fiyatı' açıklaması CHP Lideri Özel'den 'fındık taban fiyatı' açıklaması

"22 YIL BOYUNCA CHP'DEN HOŞGÖRÜ GÖRMEDİK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:
 
"Biz 22 yıldır kimi zaman yalnız, kimi zaman da samimi dostlarımızla bu yolu yürüyoruz. Bu 22 yıl boyunca CHP'den hoşgörü de görmedik, nezaket de görmedik. Allah'a hamdolsun bundan dolayı hiçbir şey kaybetmedik. Bugün de siyasi bir kazanç peşinde değiliz. İstiyoruz ki; CHP gerilim siyasetini artık bıraksın. Normalleşsin, milli iradeyle barışsın ve bundan da milletimiz, demokrasimiz kazançlı çıksın." 

"MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ'YLE OMUZ OMUZA YÜRÜYORUZ"

"Diyalog süreci parti içi iktidar kavgasına kurban edilmemelidir. Biz rahatız. Muhalefetten gelecek her türlü müspet eleştiriye de açığız, ama eleştiri sınırlarını aşan yakışıksız ifadeleri de sineye çekmeyiz. Cevabımızı misliyle vermekten geri durmayız ve durmayacağız. 15 Temmuz darbe girişimine karşı şehitlerimizin fedakarlıkları üzerinde yükselen Cumhur İttifakı Türkiye'nin bekasının teminatı olmuştur. Son 8 yıldır ülkeye hizmet mücadelesini, aynı hissiyatı taşığıdığımız ülkemiz ve milletimiz adına aynı duyguları paylaştığımız yol arkadaşımız, ittifak ortağımız Milliyetçi Hareket Partisi'yle omuz omuza yürüyoruz."

Editör: Haber Merkezi