210324 1CCumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, çıktığı Karadeniz Turu'nda Artvin, Rize, Trabzon ve Giresun'dan sonra Ordu'ya geldi. 

Ramazan Bayramı dolayısıyla CHP Ordu İl Teşkilatı'nın verdiği 'iftar programı'na katılan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, iftar programlarında sıcak siyaset ve polemik konularının içerisine girmeyi çok uygun bulmadığını belirtti. Özellikle Ramazan ayı olması nedeniyle İsrail'in Gazze'ye karşı başlattığı savaşın böylesi bir ayda utanç olduğunun altını çizerek, "Ramazan'dayız Filistin'de halen daha katliamın sürüyor olması ve İsrail devlet terörünün sürüyor olması kabul edilemez" ifadelerini kullandı.

Samsun'un Tekkeköy ilçesi 3.4 ile sallandı Samsun'un Tekkeköy ilçesi 3.4 ile sallandı

CHP'nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zekai Sana'nın Ordu için hayalleri olduğunu belirten CHP Lideri Özel, isim vermedi ancak İYİ Parti'nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Enver Yılmaz'ı eleştirdi, "Partisine aday adaylığı başvurusu yapıp, adaylaşmayınca gelip bir başka partiden aday olup sonra da alternatifmiş gibi kendisini ifade edenler, hiç bir iktidar projesinin alternatifi olamayacakları gibi hiç bir milliyetçinin, hiç bir cumhuriyetçinin, Atatürkçü'nün, hiç bir Cumhuriyet Halk Partili'nin bir tane oyunu daha almayacaklardır" şeklinde konuştu. 

İftar programından sonra CHP Ordu İl Başkanlığı'nı ziyaret eden CHP Lideri Özgür Özel, seçim otobüsünün üzerinden de toplanan kalabalığa seslendi, "Özellikle bir adayımız var ki, O'nu özel olarak bazı Ordululara emanet edeceğim. Adayımız Ordu'nun tek kadın adayı Leyla Başkan. Çamaş'ta Belediye'de aday Belediye Başkanı'nın kendisine karşı uyguladığı sözlü bir şiddet var. Bunun hesabını sandıkta soracağız" dedi.

"İYİ PARTİ İLE ANLMAŞMA YOKTUR"
"ZEKAİ SANA'YA OY VERMEK NAMUS BORCUDUR"

CHP'nin Ordu'daki tek adayının Zekai Sana olduğunun tekrar eden Özel, "Zekai Sana'ya CHP bütün potansiyeliyle sahip çıkarsa, Atatürkçüler, Cumhuriyetçiler, çevreciler, gerçek milliyetçiler Zekai Sana'ya sahip çıkarsa gücümüzle ve yaratacağımız çekimle bu seçimleri biz alırız. Şöyle bir çaresizlik yok. Efendim, AK Parti kazanmasın, karşısındaki birine destek verelim. Karşısındaki AK Partili'nin tillahıdır tillahı. Eğer Zekai Sana dururken, AK Parti kazanmasın diye karşısındaki esas AK Partili Enver'e oy veren CHP'li vallahi de partisine ihanet eder, tillahi de partisine ihanet eder. Yalancılara, fırsatçılara asla itibar etmeyiniz. Anlaşma diye bir şey yoktur, bu partinin adayı Zekai Sana'dır. Bizde söz ağızdan çıkar, arka tarafta herhangi bir şey yoktur. Cumhuriyet Halk Partisi Ordu gibi bir yerde kendisine güvenmeyecek de, gidip başkasına oy verecekmiş. Bir kusurumuz olduysa Zekai Bey'i bir kaç hafta önce açıklamamakla oldu. Kesinlikle. Bana soruyorlar, Ordu'da şöyle olur mu böyle olur mu? Ordu'da Zekai Başkan Büyükşehir Belediye Başkan adayımızdır, O'na oy vermek namus borcudur. Aday gösterilmeyince başka partiye gitmiş, şimdi efendim bende birleşelim. Başkasına verilecek her oy, partiye ihanettir nokta." ifadelerini kullandı. 

Editör: Haber Merkezi