ORBEL A.Ş. tarafından işletilen Perşembe, Ünye ve Fatsa'daki  kadınlar plajı, Ramazan ayının sona ermesiyle birlikte yeni sezon için tüm hazırlıklarını tamamlayarak kapılarını vatandaşlara açtı. Geçen yıllarda rekor seviyede ilgi gören kadınlar plajlarının bu yaz sezonunun da gözdesi olması bekleniyor.

GİRİŞ SADECE 2 LİRA

18 Eylül'e kadar açık olacak kadınlar plajı, haftanın yedi günü saat 10:30 ve 19:00 saatleri arasında hizmet verecek. Giriş ücretinin kişi başı 2 TL olacağı plajlardan 0-10 yaş arası çocuklar ücretsiz olarak faydalanırken, aileleriyle birlikte gelen 0-7 yaş arasındaki erkek çocukları da plajlara giriş yapabilecek.

PLAJLARDA HER TÜRLÜ İMKÂN VAR 

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı kısa sürede tamamlanan ve yoğun ilgi gören kadınlar plajları, mavi bayraklı ve sıradan bir kumsal olmanın ötesinde insanların uzun süre vakit geçirebileceği bir rekreasyon alanı olarak hizmet veriyor. İçerisinde yürüyüş yolları, soyunma kabini, tuvalet, ilk yardım ve su kazalarını engelleme hizmeti, güvenlik hizmeti,  güvenlik bandı, çocuk bakım odası ve mescit bulunan kadınlar plajlarında bir de büfe yer alıyor. 

PLAJLAR SOSYAL DEVLETİN GEREĞİ 

Kadınlar plajlarının sezonu açmasıyla ilgili açıklamada bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, "Sosyal belediyeciliğin gereği olarak kadınlarımızın rahatça denize girebilmesi amacıyla hizmete aldığımız kadınlar plajlarımız, geçen yaz mevsimi vatandaşlardan büyük talep görerek toplam 50 bin kişiyi ağırladı. Kadınlar plajlarıyla ilgili toplumun değişik kesimlerinden çok olumlu tepkiler aldık ve birçok vatandaşımız bizlere özel olarak teşekkürlerini iletti. Bu sene daha fazla kişinin bu hizmetten faydalanacağını düşünüyorum" dedi.

TÜRKİYE'DE VE DÜNYA'DA BAŞKA ÖRNEKLERİ VAR MI?

Peki Ordu'daki kadınlar plajlarının Türkiye'de ve Dünya ülkelerinde başka örnekleri var mı? Netdusunce.com olarak bunu da araştırdık. Evet var, Türkiye genelinde Ordu'nun dışında İstanbul'da Poyrazköy, Esenköy ve Sarıyer'de de bulunan kadınlar plajı ayrıca Tekirdağ, Antalya, Muğla, Balıkesir, Aydın, Kocaeli, Yalova, Samsun ve Düzce'de de bulunuyor. Peki sadece Türkiye'de mi? Hayır, Dünya ülkeleri arasında başka İspanya olmak üzere, Maldivler, Endonezya, Çeçenistan, Morocco, Saray Bosna, Bahreyn, Dubai, Katar, Tayland, Tanzanya, Tunus ve Filipinler'de de bulunuyor.  

Editör: TE Bilisim