24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri için kolları sıvayan AK Parti'de ilk olarak Ünye ve Fatsa Seçim Koordinasyon merkezlerinin açılışları yapıldı. Ordu milletvekili adayları, partili yöneticiler ve belediye başkanlarının da katıldığı açılışta Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz da vardı. 

Özellikle siyasi hareketliliklerin yaşandığı bugünlerde, Cumhur İttifakı'na yönelik dillendirilen 'Sahada sadece biz varız' söylemlerine Ünye'den yanıt veren Başkan Yılmaz, Ordu'nun 3 Kasım 2002 yılından tarihinden itibaren Türkiye'deki kalesi olduğunu hatırlattı, "Biz araziye daha yeni indik, bizim seçim startı bugün başladı" dedi. İşte Başkan Yılmaz'ın o açıklamaları:

"Yüzde 34 ile Türkiye'de başladık, yüzde 42 ile Ordu'da devam ettik, Türkiye'de yüzde 49,5 olduk, Ordu'da yüzde 64 olduk. En son seçimdeki oyumuz yüzde 64, her seçimde oyunu arttıran bir siyasi partiyiz, tablo da ortada. O yüzden bugün burada 'Bismillah' deyip yola çıktık, arkadaşlarımızla beraber duamızı yaptık, Türkiye'de Recep Tayyip Erdoğan'ın elinin daha güçlü olabilmesi için Ordu'dan, Bismillah ile devam edelim, bakınız süreç itibari ile katlanarak büyüyecek bir sevgi yumağı oluşacak. Biz araziye daha yeni indik, bizim seçim startı bugün başladı, dolayısı ile bundan sonra da o sinerjiyi ilçelerimizde, beldelerimizde, akşam iftarlarımızda, gece sahurlarımızda sizlerle beraber 24 saat olmak sureti ile devam ettireceğiz."  
Editör: TE Bilisim