TBMM'nin bugünkü birleşiminde CHP Samsun Milletvekili Murat Çam, önce TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ'dan söz alarak teşekkür etti, sonra da Bozdağ'ı sert bir dille eleştirdi. 

Enver Yılmaz İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı oldu Enver Yılmaz İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı oldu

CHP'li Çam, "Anayasa Mahkemesi'nin kararını tanımıyorum, saygı da duymuyorum diyen bir Cumhurbaşkanı, bugün Türkiye'ye Anayasa'sızlığı, hukuksuzluğu ve Meclis'in işlevsizliğini dayatmıştır. Bunu yaparken de bu yüce Meclis'in kürsüsünü, geçmişte terör elebaşına methiyeler dizmek için kullanan, terör örgütü propagandası yapan birini bugüne özel olarak kullanmıştır" ifadelerini kullandı.

Bunun üzerine TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ söz alarak, kendisine yönelik eleştirilerin haksızlık olduğunu dile getirerek, "Belli ki, Can Atalay unutuldu, Bekir Bozdağ üzerinden bir şey yapılıyor. Bir defa şunu söyleyeyim. FETÖ Terör Örgütü elebaşı Fethullah Gülen, terörist başıdır. Bir terör örgütünün yöneticisi, kurucusudur. Eli kanlı bir katildir" diyerek yanıt verdi.

İşte Bozdağ'ın o açıklamaları:

"Dünden beri şahsıma dönük, haksız, ithamlar yapıldı. Ben bu kürsü masumiyeti ve burada bulunma tarafsızlığım nedeniyle buradaki görüşmelerin sükuneti açısından cevap vermedim, ama sürekli tekrarlanıyor. Belli ki, Can Atalay unutuldu, Bekir Bozdağ üzerinden bir şey yapılıyor." 

"FETHULLAH GÜLEN ELİ KANLI BİR KATİLDİR"

"Bir defa şunu söyleyeyim. FETÖ Terör Örgütü elebaşı Fethullah Gülen, terörist başıdır. Bir terör örgütünün yöneticisi, kurucusudur. Eli kanlı bir katildir. Ben bunu defalarca hem medyada söyledim, hem burada söyledim ama 2011'de 13 sene söylenmiş bir sözü sürekli getirip benim daha sonra söylediklerimin hiçbirini yok saymak büyük bir haksızlıktır. 15 Temmuz'da da CHP'den, diğer partilerden pek çok arkadaşımızla burada bombaların altında biz herşeye rağmen burada olduğumuzu, bize düşen burada ölmektir diye milletvekilleriyle beraber meydan okuyan bir Bekir Bozdağ da var. O zaman o konuşmada var ve bu devletin içerisine sızmış bu haşhaşilerin, bu teröristlerin Türkiye Cumhuriyeti'nin yargısından, ordusundan, emniyetinden, kurumlarından ayıklanması konusunda Cumhurbaşkanımızın liderliğinde büyük bir mücadeleyi verirken en önde duran da bu kardeşinizdir." 

"ORTAYA KOYDUĞUM İRADE ELEŞTİRENLERE FAZLASIYLA YETER"

"Benim yaptıklarım ortadadır. FETÖ'yle mücadele konusunda ve FETÖ dahil bilimum terör örgütlerine Türkiye'yi daretme konusunda ortaya koyduğum iradenin zekatı, beni bu konuda haksız yere eleştirenlere fazlasıyla yeter, artar bile."

"ÇÖPLÜĞÜ KARIŞTIRMAK ELLERİ VE DİLLERİ KİRLETİR" 

"Bizim çöplüğe attığımız, çöplükte bıraktığımız şeyleri ve daha sonra da ifade ettiğim net fikirleri yok sayarak o çöplüğü karıştırıp karıştırıp getirenler sadece ellerini ve dillerini kirletirler. Ben bütün arkadaşlarımızdan istirham ediyorum. Lütfen buranın şahsiyet yapmadan bir çalışma ortamını hep beraber yapalım. Benim alnım ak, başım dik. Kim ne derse desin, Anayasa'ya, yasalara, iç tüzüğe sadakatla yoluma devam edeceğim. Beni itham ederek, beni yolumdan, benim davamdan, beni bu Anayasa ve yasaları uygulamaktan kimse alıkoyamaz. Bekir Bozdağ'ın hayatı 98'den beri kamunun önündedir. Benim ne yaptığım ortada, herşeyi de kayıt altındadır. Birkaç tane örnek alıp, benim daha sonra yaptığım mücadeleyi ve bunları bu devletten ayıklamak için yaptığım gayreti, çabayı hiç kimse yok sayamaz." 

"İFTİRA EDENLERLE HUKUK ÖNÜNDE HESAPLAYACAĞIM"

"Terör örgütü vasfı olmadığı dönemde herkesin söylediklerini bir çıkarsak, yarıştırsak neler olur, ama biz dershanelerin kapatılmasında, medya organlarının kapatılmasında, eğitim kurumlarının kapatılmasında, derneklerin kapatılmasında, yargının, adliyenin, emniyetin, ordunun, devletin bütün kurumların sızmış teröristlerin temizlenmesinde büyük bir fedakarlık yaptık. Bunları kayda geçirmek isterim bir kez daha. Artık bu konuda konuşmayacağım. İftira edenlerle de hukuk önünde ayrıca hesaplaşacağımı buradan ifade etmek isterim." 

Editör: Haber Merkezi