Kurban Bayramı'nda Karadeniz Bölgesi'ndeki hava nasıl olacak? Herkes bu sorunun cevabını merak ediyordu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü bu yöndeki son tahminleri paylaştı.

O sağanak yağışlar Giresun'u vurdu! O sağanak yağışlar Giresun'u vurdu!

Buna göre yurdun önemli bir kısmında sıcaklıklar artması, Karadeniz Bölgesi'nin tamamında ise sağanak yağışlı bir hava bekleniyor. Yetkililer, bayramın 1'inci günü Karadeniz Bölgesi'nin tamamında yağış beklendiğini açıklarken, yağış beklentisinin sadece Karadeniz Bölgesi ile sınırlı olduğunu da açıkladı. 

ORDU'DA HAVA HAFTA SONU YAĞIŞLI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Karadeniz'de ise yarın için fırtına alarmı verdi. Yapılan uyarıda, "Batı Karadeniz'in doğusunda rüzgarın, yarın (Cumartesi) günün ilk saatlerinden itibaren batı ve güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, yarın (Cumartesi) akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir. Doğu Karadeniz'de rüzgarın, yarın (Cumartesi) günün ilk saatlerinde batısında zamanla genelinde batı ve kuzeybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın, akşam saatlerinde doğusunda, akşam saatlerinden sonra batısında etkisini kaybetmesi beklenmektedir" ifadeleri kullanıldı. 

Ordu'da ise 15 ve 16 Haziran günlerinde ise sağanak, yer yer bölgesel yağış bekleniyor.

Editör: Haber Merkezi