Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak gençlere seslendi. Başkan Yılmaz mesajında, “Gençlerimizin geçmişimize sahip çıkıp, milletimizin tarih boyunca verdiği mücadeleleri ve zaferleri hatırlaması, ülkemiz geleceğinin en büyük yatırımlarından biridir” dedi.

Başkan Enver Yılmaz, mesajında şu görüşlere yer verdi:  

Bu anlamlı günü gençliğimize hediye eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla andığımız bu gün, milli mücadele açısından son derece önemlidir. 

Bağımsızlık mücadelemizin dönüm noktası olan 19 Mayıs 1919 tarihinin anlamı ve önemini gelecek nesillere aktarmak en önemli vazifelerimizden biridir çünkü milletler geçmişlerini idrak ederek ve her daim diri tutarak geleceklerini yazar ve varlıklarını sürdürür. Türkiye Cumhuriyeti’nin parlak geleceği, tarihini iyi okuyup doğru değerlendiren ve ona sahip çıkan hepimizin umudu gençlerimize emanettir. 

Gençlerimizin geçmişimize sahip çıkıp, milletimizin tarih boyunca verdiği mücadeleleri ve zaferleri hatırlaması, ülkemiz geleceğinin en büyük yatırımlarından biridir çünkü yeni nesiller, tarihini doğru okuyup sahiplenerek geleceğe başarıyla adım atar. 

Dünyadaki ilerleme yarışında ülkemizin en büyük güvencesi olan gençlerimiz, milletimizin sahip olduğu en büyük zenginliktir. Onlara güveniyor, geleceğe taşınan bu yolda azim ve özveri ile çalışacaklarına can-ı gönülden inanıyorum. 

Şu çok iyi bilinmelidir ki sevgi, saygı, hoşgörü ve uzlaşma ortamı içinde üstesinden gelinemeyecek hiçbir sorun yoktur. Artık hedefimiz, 2023’ün güçlü Türkiye’si olmaktır. Vatan ve bayrak sevgisi bizleri bu amaca ulaştıracaktır.  

Bu vesileyle Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, vatan topraklarımız uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygı ile yâd ediyor, geleceğimizin teminatı sevgili gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

 


Editör: TE Bilisim