Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi Mart Ayı Olağan Toplantısı'nda açıklamalarda bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler, özellikle Altınordu kordonuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Fındık fiyatı 180 TL'nin altında olmamalı Fındık fiyatı 180 TL'nin altında olmamalı

"OTOPOARK SORUNU KESİN OLARAK ÇÖZÜLECEK"

Ordu'nun yeni döneminde 19 ilçesinde önemli projelere imza atacaklarını belirten Başkan Güler, "Öncelikle Ordu'nun 19 ilçesinde Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak geride bıraktığımız 5 yıllık dönemde önemli yatırımlara imza attık. İnşallah yeni dönemde de Altınordu, Ünye ve Fatsa ilçelerimizin trafik ve otopark sorununu çözmek için projelerimiz var. Altınordu ilçemizde deniz manzaralı otoparkı kaldıracağız. Orayı geçmiş yıllarda olduğu gibi vatandaşlarımızın kullanımına açacağız. Eski Çarşamba Pazarı dediğimiz yere iki katlı otopark yapacağız.

120324 2D

Ayrıca Millet Bahçesi'nin alt kısmına da iki  bin araçlık otopark planımızı daha önce açıklamıştık. Onun çalışmasını da yeni dönemde hızla tamamlayacağız. Bunun haricinde Ünye ve Fatsa ilçelerimizin de otopark sorununu ortadan kaldırmak için projelerimiz var. Onları da yeni dönemde yaparak bu iki ilçemizin de bu sorununu ortadan kaldırmış olacağız" ifadelerini kullandı.

120324 2C

"ALTINORDU SAHİLİ BATTI-ÇIKTI İLE GEÇİLECEK"   

Karadeniz Bölgesi'nde Bartın'ın İnkumu ve Kastamonu'nun Cide ilçelerinin yanı sıra bölgenin en güzel kordon ve sahiline sahip olan Altınordu sahilinde şehre sınıf atlatacak projelere imza atacaklarını belirten Başkan Güler, "Ordu'nun en güzel yerine otopark yapılmış. Biz burayı yeni dönemde kaldıracağız. Hayırlısı ile bu alanı tamamen vatandaşların kullanımına açmış olacağız. Bununla da yetinmeyerek Belediye Kavşağı'nı battı-çıktılarla geçerek bu alanı da o meydana katmış olacağız. Yapılınca şehre ayrı bir değer katacak çalışmanın şimdiden şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

120324 2B

Editör: Haber Merkezi