090124_2B_hilmi_guler

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ordu için ikinci kez aday gösterilen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler, önce Çarşamba Havalimanı'nda sonra da Ünye Akçay Mevkii il sınırında karşılandı.

090124_2d_hilmi_guler

Oldukça kalabalık bir grup tarafından karşılanan Başkan Güler'e, AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat ve MHP Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk'ün yanı sıra partililer, ilçe belediye başkanları, kadan ve gençlik kollarının yanı sıra kalabalık bir vatandaş grubu karşıladı. Ordu'nun yerel televizyonlarından Tv52 karşılamayı canlı olarak yayınlarken, diğer yerel televizyon Altaş Tv ise günlük yayın akışını bozmamayı tercih etti. 

Kendisine gösterilen ilgiden son derece memnun kalan Başkan Güler, Akçay Mevkii'nde Ordu il sınırında fazla duraklamadı ve hemen Ünye'ye hareket etti. Yağmura rağmen Ünye Meydanı'nda oldukça coşkulu karşılanan Başkan Güler burada vatandaşlara seslendi, yine naif bir tavır sergiledi "Ben yok, biz yok, siz varsınız. Yeni siyaset, sevgi üzerine, vicdanlar üzerine, çalışma ve üretim üzerine olacak" dedi. Ancak konuşmasının ilerleyen kısımlarında verdiği mesaj oldukça sertti: "Dostlar sevinecek, düşmanları da biraz üzeceğiz. İsteriz ki, o düşmanlar da dostumuz olsun. Onların hepsine gönlümüz, kalbimiz açık."

DDK Başkanı Yunus Arıncı görevinden alındı DDK Başkanı Yunus Arıncı görevinden alındı

090124_2c_hilmi_guler

İşte Başkan Güler'in o açıklamaları:

090124_2h_hilmi_guler

"Tekrar size hizmet etme şerefini fırsatını bana verdiği için Allah'a hamdolsun. Şimdi güzel Ordu'muzun, güzel Ünye'mizi yaşanabilir hale getirme gayreti içinde olacağız. Allah yardımcımız olsun. Buradaki en büyük desteğimiz önce Allah, sonra sizlersiniz. Sizlerle birlikte bu çalışmaları yapacağız. Şimdi daha fazla yatırım yapacağız ve gelecek yüzyılın Ordu'sunu inşa edeceğiz. Buradaki hedefimiz huzur kenti olsun istiyoruz. Kavgadan uzak, çatışmadan uzak, birlik ve beraberlik içinde Dünya'ya da buradan bir mesaj vereceğiz. Bu sevgi seli aynı zamanda bir yerel seçim göstergesi olmayacak. Dünya'ya mazlumların, hakkı yenenlerin, ezilenlerin ve aynı zamanda zulm altında mücadele eden kardeşlerimize bir mesaj olacak. Onun için bu bir yerel seçim, bir belediye seçimi değil. Cumhurbaşkanımızın, Dünya liderinin Dünya'ya verdiği bir mesaj olacak. Bu bakımdan anlamlı. Sizden bu mesajın çok gür bir şekilde vereceğiz." 

"DOSTLAR SEVİNECEK DÜŞMANLAR ÜZÜLECEK"

"Ben göreve başlarken 5 yıl önce, sevgiyi büyüteceğiz diye geldim ve sözümüzde duruyoruz. Ondan sonra erdemlikten bahsettik. Erdemlik, mert olmaktır, delikanlı olmaktır. Sözünde durmaktır. Hiçbir şekilde doğruyu savunurken çekinmemektir. Dolayısıyla dostlar sevinecek, düşmanları da biraz üzeceğiz. İsteriz ki, o düşmanlar da dostumuz olsun. Onların hepsine gönlümüz, kalbimiz açık. Ben yok, biz yok, siz varsınız. Yeni siyaset, vicdanlar üzerine olacak. Sevgi üzerine, çalışma ve üretim üzerine olacak. Dolasıyla çalışmak bizden, destek sizden. Dolayısıyla bir karşılama törenini bir mitinge çevirdiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyoruz. Allah ağzımızın tadını bozmasın." 

090124_2f_hilmi_guler

Editör: EROL KÜÇÜKOĞLU