Türkiye'nin kırsal yol ağı en uzun il olan Ordu'da, karla mücadele ekipleri göreve hazır. Büyükşehir Belediyesi, 26 bin 378 kilometrelik yol ağında 456 araç ve iş makinesi, toplam 560 personel ile kar mücadelesi yapacak.

Ordu'da beklenen kar yağışı yüksek kesimlerde etkisini göstermeye başladı. Kar kalınlığı Akkuş ilçesinde 45, İkizce ve Çaybaşı ilçelerinde ise 25 cm'ye kadar ulaştı. Birçok ilçede kar yağışı görülürken, Ordu Büyükşehir Belediyesi vatandaşların mağduriyet yaşamaması için de tedbirlerini artırdı. 

TBB seçimlerini Ekrem İmamoğlu kazandı TBB seçimlerini Ekrem İmamoğlu kazandı

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, tüm ekip ve ekipmanlar ile çetin kış şartlarına hazır olduklarını belirterek, ekiplerin 7/24 görev başında olacaklarını söyledi.

TÜM TEDBİRLER ALINDI

Tüm planlamaların yapıldığını vurgulayan Başkan Güler, "Fen İşleri Dairesi Başkanlığımızla tüm planlamaları daha önceden yapmıştık.  Büyükşehir Belediyesi olarak kışı bir sorun olarak görmüyoruz. Daha önceden çok ciddi anlamda tedbirlerimizi aldık. İlçe merkezlerimiz başta olmak üzere mahalle yollarımızın hiçbirinin kapalı kalmaması için sıkı bir çalışma yürüteceğiz" dedi.

560 PERSONEL, 456 ARAÇ VE İŞ MAKİNESİ SAHADA

Her türlü kış şartlarına hazır olduklarını belirten Başkan Güler, "560 personel, 456 araç ve iş makinası ile kar mücadelesi vereceğiz. Vatandaşlarımızdan tek ricamız araçlarını kışa hazır hale getirmeleridir. Bunun haricinde vatandaşlarımız yaşayabilecekleri sorunlarda 444 10 52 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirler. Daha önceki yıllarda olduğu gibi önceliğimiz ise hasta ve cenaze hizmetleridir" diye konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, sabah saatlerinden itibaren yüksek rakımlı ilçelerde başlayan kar yağışı sonrası herhangi bir kapalı mahalle ve grup yollarının bulunmadığını sözlerine ekledikten sonra karla mücadele ekiplerini görev yerlerine bizzat uğurladı.

Editör: TE Bilisim