Ordu Büyükşehir Belediye (OBB) Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler, yeni dönemde kadrosunda oldukça keskin değişikliklere gitti. Daire başkanlıkları bazında bazı isimler görevlerinden alındı. Yeni isimler ise OBB'nin resmi internet sitesindeki birimlerde ilan edildi. 

EN DİKKAT ÇEKEN GÖREVDEN ALMA

Ordu Büyükşehir Belediyesi'ndeki kadro değişikliklerinde en dikkat çekici isim, Başkan Güler'in karşısına 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde İYİ Parti'nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan, seçimleri kaybettikten sonra da İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu tarafından Genel Başkan Yardımcısı yapılan Enver Yılmaz'ın kardeşi, Engin Yılmaz oldu.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler'e en başından itibaren rakip ve muhalif olmasına rağmen ilk 5 yıllık görev diliminde Bilgi İşlem Daire Başkanı Engin Yılmaz'a görevi kapsamında dokunmayan Başkan Güler, seçimler boyunca yaşanan siyasi gerginliklerin ardından Yılmaz'ın kardeşi Engin Yılmaz'ı bu makamdan aldı ve yerine  daha önce Bilgi Teknolojileri Şube Müdürü olarak görev yapan Hakan Ekmekçi'yi atadı.

Yılmaz'ın nerede görev yapacağı konusunda ise herhangi bir açıklama yapılmazken, OBB Bilgi İşlem Dairesi'nin yeni Başkanı Mayıs 14 Mayıs 2024 tarihinden itibaren Hakan Ekmekçi oldu. 

İŞTE DEĞİŞEN İSİMLER

OBB'de 1'inci Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapan Seyfettin Bilkay'ın yanı sıra ilk atama 2'nci Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde oldu. Başkan Güler bu makamda Metin Yayla'ya görev verdi. 

Başkan Güler'in görevden aldığı isimler arasında bir dönem Özel Kalem Müdürlüğü görevini yapan ancak bu görevinden alınarak Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı olarak atanan Mehmet Altun oldu. Altun, yeni dönemde bu görevinden alındı, yerine Kültür Sanat ve Turizm Daire Başkanı Zabit Yön, Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı olarak atandı. Yön, aynı zamanda Kültür Turizm ve Sanat Dairesi Başkanlığı görevini de sürdürmeye devam edecek.

OBB'de ikinci önemli değişiklik ise İnsan Kaynakları'nda oldu. İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı olarak görev yapan Eda Baysal görevinden alındı, yerine Mali Hizmetler Dairesi'nde Strateji, Bütçe, Analiz ve Raporlama Şube Müdürü olarak görev yapan Nadide Zorlu getirildi. 

OBB Proje ve İnşaat Dairesi Başkanı olarak görev yapan Murat Günaydın görevinden alındı, yerine Yapım, Bakım ve Onarım Şube Müdürü Orhan Demir Proje ve İnşaat Daire Başkanı olarak atandı. 

İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı'nın yanı sıra Kaynak Geliştirme ve İştirakler Daire Başkanlığı görevini de yürüten Feyzullah Taner Şendere bu makamı Makine İkmal, Bakım ve Onarım Şube Müdürü Zeki Mut'a devretti. OBB'nin yeni Kaynak Geliştirme ve İştirakler Daire Başkanı Zeki Mut oldu.

Destek Hizmetleri Daire Başkanı Ayhan Yaşar görevinden alındı, yerine Tahir Akdeniz Destek Hizmetleri Daire Başkanı olarak atandı. 

Afet İşleri Daire Başkanı Demirhan Güzel görevinden alındı, yerine Yol Yapım Şube Müdürü olarak görev yapan Emrah Candan Afet İşleri Daire Başkanı olarak atandı.

İtfaiye Daire Başkanı Yusuf Çınkıl görevinden alındı, yerine  İlçe Hizmetleri ve Muhtarlık İşleri Şube Müdürü olarak görev yapan Umut Alan İtfaiye Daire Başkanı olarak atandı. 

Fatsa'da yiyip içip çöplerini göle atmışlar! Fatsa'da yiyip içip çöplerini göle atmışlar!

DEĞİŞİKLİKLER DEVAM EDECEK

Öte yandan Ordu Büyükşehir Belediyesi'nde en tepeden başlayan görev değişikliklerinin önümüzdeki günlerde de devam edeceği, şube ve birim müdürlükleri dahil tüm personellere kadar uzanacağı konuşuluyor. 

Editör: Haber Merkezi