Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmasında eski MHP'li ve Akşener'den sonra İYİ Parti Genel Başkanlığı'na seçilen Müsavat Dervişoğlu ile ilgili çok sert açıklamalarda bulundu 'ihanet' vurgusu yaptı.

BAHÇELİ'DEN 'KÜTÜK KAFALI' AÇIKLAMASI

Bahçeli, konuşmasının son bölümünde özellikle Erdoğan-Bahçeli başlıklı bazı gazete ve televizyonlarda çıkan haber ve konuşmaları gündemine aldı. Cumhur İttifakı'nın devam ettiği vurgusunu yapan Bahçeli, iddialara sert yanıt verdi ve iddia sahiplerine 'kütük kafalı' ifadesini kullandı.  

İYİ Parti Lideri Dervişoğlu'nun ilk ziyareti memleketine İYİ Parti Lideri Dervişoğlu'nun ilk ziyareti memleketine

Bazı gazete ve televizyonlardaki "Cumhur İttifakı'nda ipler koptu mu?,  Devlet Bahçeli'den Mehmet Şimşek'e sert çıkış, Bahçeli, Erdoğan'a savaş açtı, AKP-MHP kavgası yükleniyor, Bahçeli, AKP'ye Balans Ayarı Çekti, MHP, AK Parti'ye atanmış kayyumdur" şeklindeki haberlere çok sert tepki gösterdi. İşte o açıklama: "Bu kütük kafalı iddia sahiplerinin hepsi baltayı taşa vurmuştur. Cumhur İttifakı’nın tasfiyesine ve sonlanmasına ümit bağlayanlar size kötü bir haberim var; Cumhur İttifakı sonuna kadar vardır, var olacaktır ve ayakta kalacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızla olan dostluk ve kardeşlik hukukumuzu anlayabilmeniz için balığın kavağa tırmanmasını beklemekten başka alternatifiniz kalmamıştır." 

DERVİŞOĞLU'NA SERT ÇIKIŞ: "İHANETİ TEBRİK ETMEK BİZİM DEFTERİMİZDE YAZMAZ"

Konuşmasının son bölümünde konuşma metninin de dışına çıkan Bahçeli'nin hedefinde bu kez İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu vardı. İYİ Parti'nin Genel Başkanlığı'na seçilen Müsavat Dervişoğlu'nun 'neden tebrik etmedi' şeklindeki yorumlara yanıt veren Bahçeli 'ihanet' vurgusu yaptı, son derece sert konuştu. İşte o satırlar:

"Son söz olarak da sizlerle şunu paylaşmak istiyorum. Son günlerde bir siyasi partide olağanüstü kongreler yapılmış, bir yönetim değişikliği de söz konusu olmuştur. Bu o siyasi partinin en tabi hakkıdır. İç işlerine karışma gibi bir hevesimiz yoktur. Buna ihtiyacımız da yoktur değerli arkadaşlarım. Bunu herkes iyi bilmelidir. Milliyetçi Hareket Partisi, 'Herkes tebrik etti, siz niye tebrik etmediniz' diye suçlamasıyla karşı karşıya bırakılıyor ve camiamız içerisinde yeni bir fitneyle, iyiyi daha da iyileştirmenin çabası içerisine girmeye çalışanlar var. Açıkça söylüyorum. 104 tane siyasi parti var. Her biri kongresini yapar, her kongreyi tebrik eden, etmeyen olabilir. Bunlar da onların en tabi hakkıdır. Ben açıkça söylüyorum. Neden tebrik etmediğimi, gerekçesi ne olursa olsun hepinizin huzurunda söylüyorum. İhaneti tebrik etmek bizim defterimizde yazmaz."  

Editör: Haber Merkezi