030324 1 DOrdu Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr.Mehmet Hilmi Güler Aybastı'da son yılların en coşkulu ve en yoğun buluşmasını gerçekleştirdi. 

Başkan Güler ve AK Parti'nin Aybastı Belediye Başkan Adayı İzzet Gündoğar'a ilgi çok büyüktü. Başkan Güler ilçe girişinde davul zurnalar ve şarkılarla karşılandı. İlk olarak Aybastı Belediyesi'ni ziyaret eden Başkan Güler daha sonra Aybastı Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışına katıldı. Başkan Güler'in ziyareti miting havasına dönüştü. 

"İŞTE MUTLULUĞU RESMİ"

Aybastılıların yoğun ilgisi karşısında kalabalığa hitap eden Başkan Güler çoşkulu kalabalık karşısında sözlerine ilk olarak "İşte kalabalığın resmi" diyerek sözlerine başladı.

Tokat'da üst üste yaşanan depremler korkuttu! Tokat'da üst üste yaşanan depremler korkuttu!

"KAVGAYLA, DÖVÜŞLE BELEDİYECİLİK OLMAZ"

Başkan Güler, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu ilk günden itibaren 'sevgi' vurgusu yaptığını belirterek, "Biz sevgiyi büyüteceğiz. Tehdit diliyle, kavgayla, dövüşle belediyecilik olmaz. Önemli olan insanımızın doğduğu yerde doymasıdır" ifadelerini kullandı. 

Tv52'nin de canlı yayınına katılan Başkan Güler, "Bugün Aybastı tarihi günlerinden birini yaşadı. Çok güzel bir miting oldu. Çok canlı, şevk dolu, heyecanlı ve çok dinamik bir katılımcı vardı. Halkımızla buluştuk ve güzel bir miting oldu. Tepkiler gayet olumlu. Hem hasret giderdik, hem dertlerini dinledik. Buraya OSKİ'den Fen İşleri'ne kadar bütün ilgili arkadaşlarla katılıyoruz. Hem halkın sorunlarını yerinde çözüyoruz, anında. Çünkü halkın ayağına gitmiş oluyoruz. Oradaki yaptığımız çalışmalarla hem çözüm üretmiş oluyoruz, hem de hasret gidermiş oluyoruz. 772 mahallemizi hazırladığımız yazılım programıyla avcumuzun içi kadar iyi biliyoruz. Dolayısıyla çözüm odaklı olduğumuz için de halkımız memnun ve mutlu kalıyor" dedi.

AYBASTI SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ İLE TANIŞACAK

Yeni dönemde Aybastı'da ekonomi istihdam ağırlıklı çalışacaklarını belirten Başkan Güler, "Aybastı'da süt ve süt ürünlerine ilişkin organize sanayi altyapısıyla çalışmalar yapılacağını dile getiren Başkan Güler, "Süt ve Süt Ürünleri üzerine organize bir çalışma yapacağız. Akkuş'ta da ahşap üzerine benzer çalışmaları yapıyoruz. Kısacası yeni dönem ekonomik olarak bölgenin kalkınması ve istihdam ağırlıklı olacak" dedi. 

"UZUNDERE VE ZAFERİ MİLLİ'YE ASFALT YOL MÜJDESİ"

Başkan Güler, Aybastı'dan özellikle Uzundere ve Zaferi Milli mahallelerinin yolunun asfaltlanması yönünde talep aldıklarını belirterek, "Uzundere-Zaferi Milli Yolu var. Bu yolu süratli bir şekilde ele alıp hemen asfaltlanmasını sağlayacağız. Çok önemli bir konu çözülmüş olacak. En önemli konuları bunlardı. Bunları yaparak daha mutlu bir yaşam sürmelerini sağlayacağız" şeklinde konuştu. 

"ORDU'DA 272 MAHALLEDE SU SORUNU VARDI 29 MAHALLE KALDI"

2019 yılında göreve geldiklerinde 272 mahallenin su sorunu olduğunu söyleyen Başkan Güler, "Ordu'da il genelinde 772 mahallenin 272'sinde su sorun vardı geldiğimizde. Bunu yoğun bir çalışmayla 29'a düşürdük ve en kısa sürede bunu da sıfırlayarak su sorunun tamamen çözmüş olacağız" dedi. 

Güler, aynı zamanda kayıp kaçak konusunda da gereken yerlere sıfırlama ve yenileme çalışmalarının yapılacağını belirtti.

Editör: Haber Merkezi