Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler'in girişim ve çalışmaları sonucu Aybastı ilçesinde başlayan doğalgaz çalışmaları sonuç verdi. İlçede evlere doğalgaz akışı sağlanmasına başlandı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı döneminde 2007 yılında Ordu'ya doğalgazı getiren Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler, halen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndaki gücünü ve etkisini kullanarak Ordu'nun ilçelerini doğalgaza kavuşturmaya devam ediyor.

Bakanlığı döneminde Altınordu, Ünye, Fatsa ilçelerini doğalgaza kavuşturan, Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde ise Perşembe, Gülyalı, Kumru ve Korgan’ı doğalgaz gelmesini sağlayan Başkan Güler’in doğalgaz konforuna kavuşturduğu son ilçe Aybastı oldu. Yıllardır ilçede doğalgazın eksikliğini yaşayan vatandaşlar kendilerine birçok anlamda konfor sunan hizmet için emek veren herkese teşekkür etti.

TCMB Başkanı Karahan enflasyona 2 puan daha ekledi TCMB Başkanı Karahan enflasyona 2 puan daha ekledi

Aybastı ilçesinde yaşayan Zeki Kesici duygularını şu sözlerle dile getirdi:

"Aybastı ilçemizde doğalgaz konforunu yaşamaya başladık. Artık, tüp derdimiz kalmadı. Evimiz sıcak. Soba yakma derdimiz kalmadı. Biz evde yoksak kat kaloriferlerinin yakılması bir sorun haline geliyordu ve evde çocuklar üşüyordu. Kömür ve odun derdimiz de vardı. Şimdi çok şükür kumandasına basıyoruz her taraf ısınıyor, her musluktan sıcak su akıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımıza bu hizmetinden dolayı bizlere verdiği destek dolayısıyla çok teşekkür ediyoruz."

Öte yandan Aybastı ilçesinde sürdürülen çalışmalarla kısa süre içerisinde geri kalan ev ve iş yerlerine doğalgazın verilmesi hedefleniyor.

Editör: Haber Merkezi