Başkan Güler'den Başkan Tepe'ye ziyaret Başkan Güler'den Başkan Tepe'ye ziyaret


Artvin'de üst üste heyelanlar meydana gelmeye başladı. Bu sabaha karşı Artvin-Borçka Karayolu'nun Sümbüllü Köyü Mevkii'nde meydana gelen heyelan nedeniyle ulaşıma kapanan karayolunda Artvin Valisi Cengiz Ünsal incelemelerde bulundu.

Karayolları yetkililerinden bilgi alan Vali Ünsal, "Öncelik vatandaşlarımızın can güvenliği, bölgede yaşanan toprak kaymasının karayolları ekiplerimiz tarafından temizlenmesi çalışmaları devam etmektedir. Bugün gece saatlerinde meydana gelen toprak kayması sonucu Artvin-Borçka karayolunun 5'inci km.si çift taraflı olarak araç trafiğine kapanmıştı. Karayolları ekiplerimiz tarafından yapılan çalışmalar sonucunda Artvin-Borçka Karayolu temizlenerek kontrollü şekilde tek şerit olarak araç trafiğine açılmıştır" dedi. 

110224 2B Artvin

Bu heyelanın ardından ikinci bir heyelan daha yaşandı. Bu kez Artvin ve Hopa arasında karayolu ulaşıma kapandı. Karayolunun 8'inci kilometresinde yolun heyelan nedeniyle kapanması üzerine Karayolları ekipleri bu bölgeye sevk edildi. Yaklaşık 3 saattir kapalı olan yolda güvenlik tedbirleri alındı. 

Editör: Haber Merkezi