Ordu'nun Altınordu ilçesinde yapılan seçimlerde sandıktan çıkan isim, açık ara farkla Cumhuriyet Halk Partisi'nin Adayı Ulaş Tepe oldu. 

Altınordu'da kayıtlı 168 bin 129 seçmen toplam 532 sandıkta oy kullanmaya hak kazanmışken, sandığa giden seçmen sayısı resmi olmayan kesin sonuçlara göre 131 bin 137 kişi oldu. Bu oylardan 124 bin 639'u geçerli, 6 bin 498 oy geçersiz sayıldı. 

ALTINORDU'DA HER İKİ KİŞİDEN BİRİNİN OYUNU ALDI

Resmi olmayan kesin sonuçlara CHP'li Altınordu Belediye Başkan Adayı Ulaş Tepe yüzde 49.3'lük oy oranı ve 61 bin 360 kişinin tercihiyle Altınordu'nun yeni Belediye Başkanı olarak seçildi. Mevcut Altınordu Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Aşkın Tören ise yüzde 37.2'lik oran ve 46 bin 378 oyla sandıktan ikinci çıkan isim oldu.

010424 1D

Altınordu'da İYİ Parti'nin adayı Çağatay Deniz yüzde 8.8'lik oran ve 10 bin 989 oyla üçüncü, Yeniden Refah Partisi'nin adayı Orhan Gündoğdu yüzde 1.7'lik oran ve aldığı 2 bin 174 oyla dördüncü ve Zafer Partisi'nin adayı Yener Turan ise yüzde 0.8'lik oran ve bin 31  oyla beşinci sırada yer aldı. Saadet Partisi'nin adayı Haluk Şensoy ise yüzde 0.5'lik oran ve 657 oyla altıncı sıradaki isim oldu.

CHP ORDU İL BAŞKANLIĞI ÖNÜNDE KUTLAMA

Seçim sonuçlarının resmi olmayan kesin sonuçlarla şekillenmesinin ardından Cumhuriyet Halk Partililer, İl Başkanlığı önünde toplandı. Burada oluşturulan sahnede CHP Ordu İl Başkanı Bülent Akpınar'ın açış konuşmasının ardından sahneye CHP Ordu Milletvekili Dr.Mustafa Adıgüzel çıktı.  

"CHP, AK PARTİ'Yİ GEÇEREK BİRİNCİ PARTİ OLDU"

CHP'li Adıgüzel coşkulu kalabalık karşısında yaptığı konuşmada sözlerine, "Cumhuriyet Halk Partisi örgütüyle, tüm halkımla gurur duyuyorum. Sizlerle gurur duyuyorum" diyerek başladı. Adıgüzel, "Dedik ki, kendi öz gücümüze güveneceğiz. Atatürk'ün partisini merkez yapacağız. Bugün kazanmış olmanın, bir çok yerde sadece Altınordu'da değil. Trabzon'dan Bartın, Zonguldak'a kadar kıyı şeridindeki bütün il merkezlerini alacağız, o şeridi tamamlayacağız dedik. Benimle dalga geçtiler, şimdi gördüler. Bugün Türkiye'de, Cumhuriyet Halk Partisi yüzde 38'le AK Parti'yi geçerek birinci parti oldu." ifadelerini kullandı. 

Ordu'da emniyet filosuna 9 yeni araç daha Ordu'da emniyet filosuna 9 yeni araç daha

120324 2D

TORUN: "İKTİDARA GELECEĞİZ"

CHP Ordu Muilletvekili Seyit Torun da yaptığı konuşmada, önümüzdeki genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidar olacağını söyledi. Torun, "10 yıl sonra tekrar Altınordu'ya Cumhuriyet Halk Partisi'nin bayrağını diktik. Ben başka Altınordu ilçe örgütüm olmak üzere il örgütüme, bütün belediye meclis üyelerime, Altınordu İlçe Başkanıma ve yönetimine, tabiki benim Altınordu Belediye Başkanım Ulaş Tepe'ye çok teşekkür ediyoruz böyle bir güzelliği yaşattığı için bizlere. Evet, başardık ama daha yolumuz uzun. Gençliğimiz de var, daha çok güzel günler göreceğiz. Hani diyorlardı ya sahillere sıkışmışlar. Artık sahillerden içerilere doğru gideceğiz ve Türkiye'de inşallah iktidara geleceğiz inşallah hep birlikte. Altınordu bunun ışığını yaktı. Bu yerel seçimin önünde duramayacaklar ve yapılacak ilk genel seçimde iktidara geleceğiz hep birlikte" ifadelerini kullandı. 

ULAŞ TEPE: "YEPYENİ BİR SAYFA AÇIYORUZ"

Altınordu'nun yeni Belediye Başkanı Ulaş Tepe ise sahneye alkışlar ve ıslıklar eşliğinde çıktı. CHP'li Tepe, "Bu partinin önünde, Cumhuriyet Halk Partisi'nin önünde 'başardık' demeyi o kadar çok özledim ki, şimdi hep bir ağızdan bağırıyoruz. Başardık, başardık, başardık, ama bu yetmez. Daha gidecek çok yolumuz var. Daha görecek çok güzel günlerimiz var. Bugüne kadar bizle ilgili söylenenlerin hepsini unuttuk. Yepyeni bir sayfa açıyoruz. Tertemiz bir sayfa açıyoruz" şeklinde konuştu. 

Editör: Haber Merkezi